Dell Technologies pomáhá zákazníkům zvyšovat kybernetickou odolnost

Volný obrázek
14. Leden 2021
Čtenost článku je: [?]

Společnost Dell Technologies klade důraz na vnitřní bezpečnost a přináší nová řešení a služby na ochranu dat svých zákazníků. Začleněním bezpečnosti jako nedílné součásti do dodavatelského řetězce, služeb, infrastruktury a zařízení pomáhá společnost Dell Technologies zákazníkům snižovat rizika a zvyšovat odolnost výpočetních a informačních systémů.

Bezpečnostní rizika neustále stoupají a podniky jsou vystavené zvýšenému tlaku na zajištění ochrany své i svých zákazníků. Podle zjištění studie Dell Technologies 2020 Digital Transformation Index jsou obavy o bezpečnost dat a systémů hlavní překážkou digitální transformace. Výzkum, který nedávno provedla společnost Futurum Research, také zjistil, že 56 % firem zaznamenalo vnější počítačový útok namířený proti zranitelnosti hardwaru nebo zabezpečení na úrovni počítačových čipů.

Společnost Dell již řadu let využívá stovky profesionálních bezpečnostních techniků ve všech částech firmy, aby navrhovali a integrovali zabezpečení do dodavatelského řetězce, služeb, infrastruktury a zařízení. Bezpečnost je vždy na prvním místě, od zabezpečení Root of Trust na úrovni čipů u PowerEdge serverů přes bezpečnost na nižší úrovni než operační systém v osobních počítačích Dell po komplexní systém šifrování v úložištích PowerMax a cyber recovery řešení v zařízeních PowerProtect.

Volný obrázek

Volný obrázek

Ověření integrity serverů při dodání

Servery řady Dell EMC PowerEdge se nyní dodávají s vnitřním certifikátem zabezpečení komponent Secured Component Verification, který umožňuje zákazníkům ověřit, zda byly servery dodány tak, jak byly objednány a sestaveny – bez cizích zásahů do hardwaru. Společnost Dell Technologies je první výrobce serverů, který zavedl kryptografické ověřování integrity hardwaru u všech svých produktů. Servery PowerEdge jsou navíc založené na architektuře odolné proti narušení, včetně osvědčeného zabezpečení Root of Trust na úrovni čipů. Nové ověření zabezpečených komponent:

  • ověřuje, zda nedošlo ke změnám u systémových komponent (např. výměně operační paměti nebo pevných disků, změnám vstupně-výstupních rozhraní, apod.) po zapečetění a expedici serveru z výroby,

  • chrání proti kyberbezpečnostním rizikům zajištěním dodržování bezpečnostních standardů v dodavatelském řetězci v silně regulovaných odvětvích, jako je bankovnictví nebo zdravotnictví,

  • umožňuje zákazníkům efektivně ověřit a nasadit vícero serverů.

Volný obrázek

Volný obrázek

Bezpečné opětovné využití, vyřazování a uchovávání výpočetních prostředků

Dell Technologies rozšiřuje služby zaměřené na bezpečnost dat do celého svého portfolia infrastrukturních řešení. Mezi tyto služby patří:

  • Podnikové služby sanitizace a skartace dat Dell EMC Data Sanitization for Enterprise a Data Destruction for Enterprise jsou nyní k dispozici pro celé infrastrukturní portfolio Dell Technologies i pro produkty jiných výrobců. Dell může poskytovat tyto služby v prostorách zákazníka a pomáhat opětovně využívat nebo vyřazovat techniku podle nejnovějších oborových norem a regulatorních předpisů.

  • Služby Dell EMC Keep Your Hard Drive for Enterprise a Keep Your Component for Enterprise jsou nyní k dispozici pro celé infrastrukturní portfolio. Zákazník si zachovává neustálou kontrolu nad citlivými daty i při výměně součástí, takže může dodržet přísné předpisy na ochranu osobních údajů.

Bezpečná infrastruktura s možností přizpůsobení, automatizací a inteligencí

V posledních 12 měsících zaznamenalo alespoň 44 % dotázaných subjektů jeden útok na hardwarové úrovni nebo na úrovni systému BIOS a 16 % více než jeden. Podniky musí zabezpečit infrastrukturu na úrovni hardwaru a firmwaru jako prevenci určitých typů zranitelností a útoků. Společnost Dell Technologies na tyto problémy u svého portfolia serverů PowerEdge reaguje novou úrovní přizpůsobitelnosti, automatizace a inteligence zabezpečení.

Dell Technologies

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2
Volný obrázek
Volný obrázek
Volný obrázek

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže