NEWS & ARTICLES

Den matek se blíží, nezapomeňte svoji maminku podarovat, třeba luxusním šperkem!

ARTICLE BY

Blíží se den, kdy bychom měli našim maminkám dokázat, co k nim cítíme, jak si je vážíme a jsme jim vděčni za to, jak nás vychovaly. Jak jinak ženám udělat radost, než krásným šperkem. Vybrali jsme pro Vás šperky od těch nejlepších šperkařských domů, které by se maminkám mohly líbit.

BVLGARI

Nádherným dárkem pro maminku je prsten B.zero1 od BVLGARI. Navrhla jej Zaha Hadid a jeho cena je 52 200 korun. Nový prsten je lemován dvěma tenkými kruhy s vygravírovaným logem BVLGARI, zatímco jeho tělo ztělesňují zlaté vlny, volně se pohybující nepopsatelným, avšak dynamickým směrem. B.zero1 v sobě snoubí dva základní stavební kameny značky – motiv Tubogas a charakteristické Bulgari logo. Dnes je B.zero1 vyjádřením působivého stylu Bulgari a na první pohled rozpoznatelné ikony ve světě šperkařství.

DIOR

Kreativní ředitelkou pro šperky Dior je Victoire de Castellane, jejíž nejoblíbenějším kamenem je opál. Právě jemu věnovala celou nejnovější haute joaillerie kolekci. V kolekci "Dior et d’Opales" najdete 27 šperků plus 5 hodinek. Kolekce je plna zářivých odstínů, jako jsou zelená, modrá, růžová, žlutá a červená. Victoire de Castellane kombinuje žluté a bílé zlato, opály všech myslitelných barev, safíry s rubíny, tsavority se smaragdy, ametysty s diamanty.

TOUS

Společnost TOUS nabízí kolekci delikátních medailonků, které si v tento výjimečný den získají srdce každé matky. Medailonky s jedinečným významem, kterými obdarujete svou matku. Šperky, které sdělí příběh skrze vzpomínky, výjimečné momenty a pocity. Medailonky v podobě přívěsku a náramky s přívěsky vyrobené z různých materiálů: stříbro, růžové pozlacené stříbro, perleť a perleť se žlutým zlatem.

CHOPARD

Každou maminku jistě potěší náušnice Chopard. Ty z kolekce Happy Hearts stojí asi 75 000 korun. Motiv srdce mluví sám za sebe. V těchto elegantních náušnicích z 18 karátového růžového zlata je dokonale zpracován. Kolekce Happy Hearts je synonymem bezstarostné kreativity a jednoduché elegance. Náušnice, ale také další šperky z kolekce, jsou nadčasové. Srdce tohoto luxusního šperku tvoří onyx, v menším srdíčku je diamant.

TAMARA COMOLLI

Výjimečné jsou také šperky od šperkařského domu Tamara Comolli. Náramek Signature stojí kolem 120 000 korun. Investice do něho se však vyplatí. Tento výrazný šperk je nadčasový a hodí se pro každý typ ženy. Vyroben je z 18 karátového růžového zlata, jeho délka je 17-19 cm. Design náramku je pro značku typický. Jedná se o šperk, který se užije pro každé příležitosti.

ROBERTO COIN

Všechny šperky od Roberta Coina jsou dech beroucí. Jejich koupí rozhodně neuděláte chybu. Nás zaujala kolekce Princess Flower, která je ideální pro romantické duše. Šperky v této kolekci jsou plny moderních, květinových vzorů, jež mohou nosit ženy všech generací.

TIFFANY & CO.

Tiffany nedávno představil novou kolekci PALOMA'S MELODY, kterou pro něho vytvořila Paloma Piccaso. Její nejnovější kolekce je plna originality a radosti ze života. Náramky a prsteny Melody jsou složené z pěti propletených kruhů, které se jemně posunují, točí a sklouzávají podle pohybů těla, až se nakonec opět spojí v jeden harmonický celek. Každý z kroužků reprezentuje osobní postoje - sny, krásu, kreativitu, vděčnost a vášeň. Jemný zvuk, který kroužky tvoří, když se hýbou, je melodií života prožitého naplno.

Boucheron

Dalším luxusním šperkem, kterým své mamince zajisté uděláte radost, je šperk od Boucheronu, který v letošním roce představil novou kolekci - Serpent Bohème. Tyto bohémské, nespoutané šperky jsou inspirované krásnými těly hadů. Blyštivé diamanty evokují jejich ostražité oči. Kolekce Serpent Bohème čerpá inspiraci z archivů Domu Boucheron, jehož počátky sahají do roku 1878. Kolekce Serpent si v každé době své historie našla mnoho obdivovatelů. Ani dnes tomu není jinak.

CARTIER

Divoký a nespoutaný, panter je pro šperkařský dům Cartier více než jen symbolem. Nadčasová ikona v sobě ukrývá dravost i eleganci, dodávající šperkům smyslnou ženskost. Když Cartier v roce 2003 uvedl v kolekci Panthère de Cartier tzv. Pompom náhrdelník s panteří hlavou a splývavými třásněmi ze zlata a drahých kamenů, netrvalo dlouho a toto provedení se zařadilo mezi emblematické designy šperkařských kolekcí. Elegantní a zároveň plné lehkosti a pohybu, kolekci letos nově doplňují prsteny a náramky. Provedení z bílého nebo žlutého zlata zdobí diamanty, smaragdy, tsavority, onyx a černý lak.


AUTOR ČLÁNKU