Den otevřených dveří Ministerstva obrany

Ministerstvo obrany
Začátek akce
28. 09. 2018 09:00
Konec akce
28. 09. 2018 14:00
Místo konání
Ministertsvo obrany ČR, Tychonova 1, Praha 6
Pořadatel akce
Přejít na Web
Cena vstupenek
Dress Code

28. září 2018, na Den české státnosti, se otevřou veřejnosti brány Ministerstva obrany.

Srdečně vás zveme na Den otevřených dveří Ministerstva obrany, který se uskuteční na Den české státnosti v pátek 28. září 2018.

Brány Ministerstva obrany v objektu na Valech se pro veřejnost otevřou v době od 9 do 14 hodin. Bude to podruhé v novodobé historii České republiky, kdy si návštěvníci budou moci prohlédnout reprezentativní prostory historické budovy ministerstva a areál MO v bezprostřední blízkosti Pražského hradu. Letošní den otevřených dveří je součástí oslav 100. výročí vzniku československého státu.

Po celý den budou pracovníci Vojenského historického ústavu provázet návštěvníky místy, která dýchají více než stoletou historií a kde kromě úřadovny ministrů a složek ministerstva obrany byla v minulosti i kadetní škola a vysoká válečná škola. Prohlídky s odborným výkladem se uskuteční každých 15 minut a budou trvat přibližně 30 – 45 minut. V areálu ministerstva obrany bude v průběhu dne nachystán doprovodný program. Jeho součástí budou ukázky současné a historické vojenské techniky.

Fotogalerie: