Denis Matsuev

Denis Matsuev
Začátek akce
10. 12. 2018 20:00
Konec akce
10. 12. 2018 23:00
Místo konání
Obecní dům, nám. Republiky 5, Staré Město
Pořadatel akce
Přejít na Web & koupit vstupenky
Cena vstupenek
Dress Code

Denis Matsuev - klavírní mág s "Ruskou duší" Evropské turné listopad a prosinec 2018

Denis Matsuev "do třetice": Po úspěšných evropských turné v roce 2014 a 2016, oslavovaných s nadšením veřejností i tiskem, vrací se tento výjimečný virtuos v listopadu a prosinci 2018 do koncertních síní s celkem šesti klavírními recitály v Německu, Belgii a České republice. 

Matsuev se stal největším virtuosem ruské klavírní tradice a rychle se zařadil mezi nejvýznamnější klavírní virtuosy své generace. Během nadcházejícího evropského turné potěší publikum díly od Beethovena, Rachmaninova a Čajkovského. 

V první části programu se Denis Matsuev ponoří s vášnivým impulsem a individuálním výrazem do emoční sféry "Bouře a vzdor" počátku 19. století prostřednictvím sonáty d moll op. 31 č. 2 "Bouře" od Ludwiga van Beethovena, inspirované legendou z dramatu Shakespeara. 

Druhá část večera je zcela věnována melancholii a smutku "Ruské duše" s jiskřivými a třpytivými arpeggio gis moll - předehra op. 32 č. 12 od Sergeje Rachmaninova, následované "Etude Tableaux" č. 2 v a moll op. 39, přinášející osobní intimní zpěvní melodii. 

V úžasném finále Denis Matsuev znovu předvede všechny své ohromující a brilantní dovednosti klavírního umění: V jeho "Grand Sonata" v G dur op. 37 od P. I. Čajkovského formálně a výrazově skládá velkou poklonu romantické sonátové architektuře. Svátek pro všechny přátele klavírní hudby!

Fotogalerie: