Designblok 2018 - Prague Design and Fashion Week

Designblok
Začátek akce
25. 10. 2018 10:00
Konec akce
29. 10. 2018 21:00
Místo konání
Výstaviště Holešovice, U Výstaviště, Praha 7
Přejít na Web & koupit vstupenky
Cena vstupenek
Dress Code

Designblok se orientuje na design a všechny jeho oblasti. Mimo interiérových expozic se tu návštěvníci setkávají s prezentacemi šperků, oděvů i užitkového designu od těch nejlepších českých návrhářů. Své instalace představí v termínu 25. - 29. října 2018.

20. ročník akce se koná právě v roce 2018 na pražském holešovickém výstavišti. Každoročně představuje více než 300 tvůrců, designérů, výrobců. Akci pravidelně navštěvuje více než 55.000 návštěvníků, z toho přes 3000 zahraničních. Designblok prezentuje práce nejlepších současných tvůrců z celé Evropy, pravidelně přiváží řadu významných zahraničních hostů - designérů, odborníků.

Pražský mezinárodní festival designu Designblok pro svůj 20. ročník vybral téma Oslava. Na vizuálech zachycuje dvojici cyklistů symbolizující dřinu, zapálení i radost ze společné dvacetileté jízdy. Nově festival naplní designem kromě prostoru Průmyslového paláce a holešovického Lapidária také budovu Colloredo Mansfeldského paláce.

O Designbloku

Designblok byl založen v roce 1999 s úmyslem přinést do českého prostředí přehlídku srovnatelnou se zahraničními týdny designu, na které by se veřejnost mohla seznámit s domácí i světovou designovou tvorbou a tvůrci by zde našli platformu pro představení své práce, ale i srovnání s konkurencí. Designblok je největší, nejvýznamnější, nejnavštěvovanější přehlídkou současného designu v České republice.

Na Designbloku najdou návštěvníci nejen nábytek a interiérové doplňky.

20. výročí
V roce 2018 slaví Designblok 20 let od svého založení, hlavním tématem akce bude Velká zemská výstava. V rámci velké kurátorské výstavy představí průřez tvorby českých designérů nejen za posledních 20 let, ale i ve vztahu k tvorbě od počátku vzniku republiky. Ukáže výsledky práce významných českých firem, vývoj jejich tvorby (Ton, Moser, Preciosa a další), představí průřezovými výstavami nejvýznamnější designéry novodobé české historie a na příkladech ukáže úspěchy českých výrobců.

Fotogalerie