Designové mosazné předměty pro útulný domov vyrábí Ghidini 1961

Redakce
05. Únor 2018
Ghidini 1961 je italská společnost specializující se na odlévání mosazi, hliníku a dalších kovů. Z nich, pod vedením zkušeného designéra Stefana Giovanniho, v Itálii vyrábí designové předměty pro domov. Mosaz je prvotřídní materiál, který je ceněn pro své teplé zlaté tóny, odrazy a příjemný pocit, když se ho dotýkáte.

Společnost spolupracuje s nejvýznamnějšími tvůrci současnosti. Když se jejich nápady spojí s odbornými znalostmi a schopností společnosti Ghindini 1961, vznikají dokonalá mosazná díla všemožných tvarů a povrchových úprav.

Výkonný ředitel firmy, Roberto Ghidini, říká: „V naší rodině se mosaz zpracovává již po tři generace, takže nynější nápad vzít naše znalosti a schopnosti z této oblasti a nabídnout je skrze významné italské i zahraniční designéry lidem, jen potvrzuje naši nezkrotnou vášeň. Díky GHIDINI 1961 se nám zkrátka splnil tolik očekávaný sen.“

Za jedním produktem stojí mnoho práce. Nejprve se musí vytvořit lisovací forma, což je samo o sobě zdlouhavé, protože je nutné vyřezat speciální nerezovou ocel, aby licí formy kvůli tavení mosazi vydržely i 1000°C. Po tom, co je předmět ulit, je ručně obroušen a vyleštěn. Poslední fází je aplikace transparentního laku.

Velmi oblíbeným kusem se stalo zrcadlo Kaleidos, jehož autory jsou proslulí Campana Brothers. Toto zrcadlo složené ze šesti destiček může posloužit také jaké lampička. Originálním doplňkem do domu, který Váš interiér poněkud odlehčí, je produkt Rabbit od již zmíněného Stefana Giovannoniho. Asi nejoblíbenějšími produkty od Ghidini 1961 jsou ty z kolekce Take me to Miami, kterou navrhla slovinská designérka Nika Zupanc.