Diamanty Cartier - přitažlivost bílé

Redakce
10. Září 2018
Čtenost článku je: 17875 [?]

Klenotnický dům Cartier pojímá neotřelým způsobem jeden z nejimpozantnějších a nejtradičnějších kamenů šperkařského repertoáru: diamant. Tento drahocenný nerost přitom osvobozuje z konvencí a vymaňuje z tradičního nahlížení. Ať určený ženám nebo mužům, na den či noc, vyjadřuje skrze něj všeobecnou touhu po jedinečném stylu a svobodě. Cartier ve všem nastavuje nová pravidla.

 

Diamant Cartier vyniká svým rozměrem, vzhledem i designem. Prsten tvořený třemi korálky s broušenými fazetami a osazenými diamanty je určený k nošení na malíčku či v podobě náušnic přiléhajícím k boltcům. Stočený panter zdobí ucho, stejně jako přes něj netradičně nasazené kruhové náušnice.

Způsob zasazení a pavé technika zdůrazňují krásu kamenů. Diamant Cartier nabízí různé možnosti nošení. Šperky s diamanty se nosí po dvou či po třech, od palce až po malíček, kumulují se a získávají objem. Stejnou variabilitou vynikají i ty nejklasičtější kusy od Cartier. Nadčasové šňůry s řadou diamantů lze obtočit několikrát kolem krku či zápěstí.

Víceúčelové šperky patří k tradičnímu mistrovství velkých klenotníků. Diamant Cartier inspiroval klenotnický dům k vytvoření třpytivé geometrické čelenky, kterou lze jednoduše přeměnit na náramek. 

 

Diamantové šperky Cartier stírají rozdíly mezi ženským a mužským světem. Pro všechny jsou synonymem stylu. Diamantový panter na útěku z kapsičky pánského saka, ozdobný špendlík do klopy ve tvaru hřebíku vykládaného diamanty či brož s kaskádami diamantových kapek. 

 

 

Galerie