DIOR

Official Press Release
Michal Hutta
12. Prosinec 2014

Za značkou DIOR se skrývá stejnojmenný původní tvůrce, návrhář a prodejce luxusího zboží, Christian Dior. Nyní společnosti předsedá Bernard Arnault, jenž je rovněž v čele LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton.

Společnost byla založena v roce 1946 a navrhuje, i prodává, kolekce ready-to-wear, kožené zboží, módní doplňky, buv, šperky, hodinky, make-up, péči o pleť, a také i kolekce haute couture. Štítek Christian DIOR máte možnost nalézt na mnoha dalších místech - kožešinách, klouboucích, rukavicích, kravatách, punčochovém zboží, kabelkách, spodním prádle i šálách. 

Official Press Release

Official Press Release

Výroby se štítkem DIOR se prodávají po celém světě, jak online, tak i v kamenných obchodech a specializovaných prodejách. DIOR patří na naprostou špici mezi módními domy. Slávě Dioru velmi pomohla argntinská první dáma, Eva Perón, která se do této značky zamilovala a nosila ji. Dior  révněž nosila i Marlene Dietrich.

Dior si první butik otevřel v roce 1954 na 9 Counduit Street. Návrhář zemřel bohužel již v roce 1957 na infarkt který dostal následkem toho, že mu zaskočila rybí kost. Zajímavostí roovněž je, že byl homosexuál, ktrý to v své době neměl vůbec jednoduché a byl díky tomu v neustálých neshodách se svou rodinou. Bratr jej navíc v dětství zavíral do sklepa, z čehož si Dior nesl celoživotní trauma. Měl rád svou neteř Francoise, ta však zase inklinovala k nacismu a byla obviněna ze spiknutí. Rodinu nakonec zcela vydědil. Bohužel, když pak náhle a nešťatsně zemřl, hrozilo, že firma zkrachuje, naštěstí ji zachránil Yves Saint Laurent.

Co DIOR proslavilo

Dior byl prvním módním domem, jenž se po 2. sv. válce těšil ohromné oblibě. Proslavil se svým novým vzhledem - silueta úzkých ramen, zdůrazněná prsa, útlý pas a dlouhé široká sukně, čili in se staly korzety v novodobé podobě, jež se stala inspirací po dlouhou dobu i pro mnoho jiných návrhářů.

www.dior.com

Official Press Release

Official Press Release

Official Press Release
Official Press Release
Official Press Release
Official Press Release
Official Press Release
Official Press Release
Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy
Tato společnost nám zatím neposkytla žádný rozhovor