DIOR ARCHI

Olga Oliwye So…
17. Říjen 2014
Pro velmi ženské a honosné šperky v nové kolekci Dior Archi získala svou inspiraci Victoire de Castellane z prvních kolekcí, navržených Christianem Diorem a prezentovaných v letech 1947-1950. Jen zde byl místo tkaniny použit vzácný kov a místo výšivek drahé kameny.

V této kolekci můžete najít i kultovní Bar kabátek, který patřil k revolučnímu New Looku, a to zejména jeho manžety, jejichž precizní architektonické linie jsou odráženy tisíci třpytivých kamenů a neuvěřitelným vrstvením drahokamů kolem skvostného diamantu o hmotnosti více než pět karátů v náramku Ailee. Stejně tak náušnice Verticale Plissée a jejich závratné odstíny žluté, růžové a bílé. "Začala jsem u fotografií a skic a zjistila jsem, že jsou nesmírně pozoruhodné, zvláště pokud jde o detaily. Zachytila jsem nejsilnější a nejzajímavější pohyby látek tak, aby se přizpůsobily v kovu. Nejsou to plisované šaty, ale představa plisovaných šatů. Není to kabátek Bar, ale představa jeho siluety," vysvětluje Victoire de Castellane.

Další výzvou pro šperkařský ateliér byl náhrdelník The Corolle Journecklace který dokonale zachycuje linii stuhy. Více než 2500 hodin práce bylo nezbytných k výrobě tohoto náhrdelníku, posetého diamanty a pěti nádhernými smaragdy. Pomyslnou třešničkou na dortu je perfektní detail, a to zapínání v podobě mašle, jednoho z nejoblíbenějších prvků Christiana Diora. A stejně jako haute couture, každý šperk neodhalí jeho drahou alchymii na první pohled. "Zjistila jsem, že je vzrušující hrát si s liniemi a vytvořit tak šperk, ve kterém mohou být i tři nebo čtyři další šperky, v závislosti na tom, jak se na to člověk podívá...," dodává Victoire tajemně. Kolekce Archi Dior je v současné době k vidění na Biennale des Antiquaires v pařížském Grand Palais.

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy
Tato společnost nám zatím neposkytla žádný rozhovor