Dodejte svému domovu na útulnosti krásnou vonnou svíčkou

Hana Benešová
20. Prosinec 2016

Svátky vánoční jsou plny pohody a klidu. Tu pravou atmosféru poklidných Vánoc pomáhají navodit vonné svíčky. Můžete si je koupit pro sebe, nebo jimi obdarovat někoho blízkého, kterému kvalitní svíčka jistě udělá radost.

Vonné svíčky MEADOWS jsou s láskou vytvářeny v Praze. Pečlivě vybrané lokální i globální složky mají punc vynikající kvality. Každá svíčka je vyrobena z eko sójového vosku, který je výjimečný i tím, že nezanechává stopy po stranách. Excelentní hoření je dáno knoty z přírodní egyptské bavlny.

Svíčky se vyrábí ručně v malých sériích a všechno probíhá opravdu „v rukavičkách“, aby se k zákazníkovi dostal výrobek unikátní kvality s duší. Originální ručně foukané sklo MEADOWS je uměleckým dílem vyrobeným v Čechách. Má stoletou tradiční formu z Kamenického Šenova. Vzor vytváří při zapálení svíčky kouzelnou atmosféru i díky různobarevnosti. Každá svíčka tak vypráví vlastní příběh.

Vonné svíčky REWINDED napodobující aroma oblíbených vín jsou umístěny do dóz, které vznikly z použitých láhví od vína. Svíčky samotné jsou vyrobeny výhradně z přírodního sójového vosku. V nabídce je osm typů podle nejoblíbenějších vín – od bílých Chardonnay, Sauvignon Blanc, přes červená jako Merlot a Cabernet až po slavnostní Champagne. Společnost Rewined založil před 6 lety Adam Fetsch v Charlestonu v Jižní Karolíně, kde pracoval v restauraci a trápilo ho, kolik krásných lahví od vína přijde denně nazmar.

Nechte se unést tichou skandinávskou přírodou, syrovostí ročních období a příjemně strávenými momenty s blízkými. SKANDINAVSK umožňuje okusit pravý skandinávský život s barvami, vůněmi a zářícími plameny svíček. Právě Skandinávci si dopřávají potěšení z plápolající svíčky ráno, odpoledne i večer, rádi s její pomocí vytvářejí klidnější, neformálnější a útulnější atmosféru. Svíčky a difuzéry dánské značky Skandinavisk představují to nejkrásnější, co sever do Evropy přináší.

Vůně svíček RITUALS vyvíjí nejlepší světoví tvůrci parfémů. Čistý plamen na 100% bavlněném knotu navíc hoří pozoruhodně dlouho. Dalším, méně tradičním způsobem, jak provonět svůj domov, jsou vonné střapce. Ty si jednoduše zavěsíte na kliku od dveří, do skříně nebo třeba na úchytky.

VILLAGE CANDLE je výrobce svíček té nejvyšší kvality. Svíčky jsou vyráběny dle přísných kontrol kvality za použití nejkvalitnějšího vosku. Vynikají plnými a bohatými barvami a použitím těch nejlepších esenciálních olejů.

Krásné vánoční svíčky nabízí značka DIPTYQUE. Můžete si vybrat svíčku UN ENCENS ÉTOILÉ, která Vás zaplaví pryskyřicí elemi okořeněnou hřebíčkem a přítomností kadidla a vanilky, nebo svíčku ÉPICES ET DÉLICES, z níž na Vás zavane hřejivá vůně perníčků s nádechem anýzu v kombinaci s lahodným medem, či svíčku LE ROI SAPIN - neuvěřitelně svěží vůni lesa prosycenou dřevitými tóny pryskyřice, cedrového dřeva a pačuli.

Na desítky hodin provoní Váš domov značkové svíčky VOLUSPA. Svíčka Ceramica Alta Candle z kolekce Classic Maison je vytvořena v trendy designu s ventilačním uzavíratelným krytem, který umožňuje, aby svíčka šířila svou vůni i v době, kdy nehoří. Svíčka je uložena v krabičce zdobené klasickými barevnými ornamenty, které byly inspirovány jednotlivými vůněmi z kolekce Maison. Pomegranate Blod Orange voní po oloupaném granátovém jablku, plátku krvavě červeného pomeranče spolu s měsíčky vychlazených broskví a ledově jiskřivého “brut” šampaňského.

Jedinečné svíčky vyrábí také WAX LYRICAL. Tyto svíčky mají nejrozmanitější vůně ovoce, květin, koření a jiných esencí. Můžete je mít v dekorativním skle, v uzavíratelných plechových dózách nebo terakotu, který se skvěle vyjímá na verandách. K výrobě svíček Wax Lyrical se používá pouze nejčistší vosk a přírodní vůně v nejvyšší kvalitě. WAX LYRICAL je hrdým držitelem certifikátu BRC - Global Quality Standard - tento standard zaručuje čisté hoření, maximální vůni a zdravotní nezávadnost.

Pro letošní Vánoce si připravila mnoho svíček značka YANKEE. Svíčka All is bright slavnostně voní po citrusech a hřejivém pižmu. Jedná se o lehkou a zářivou vůni s elegantním závěrem. Její vrchol tvoří grapefruit a pomeranč, srdce červený rybíz, základ sladké pižmo. Svíčka má klasický a nejoblíbenější design svíček Yankee Candle se skleněným víčkem. Vyrobena je za použití nejlepších surovin, včetně čistých přírodních vonných výtažků. Rovnoměrně a zcela provoněný parafín má potravinovou kvalitu, každý knot je ručně narovnán.