Dokonalý svět: zdařilé kriminální drama od Clinta Eastwooda

Redakce
05. Únor 2018
Dvojnásobní držitelé Ceny Akademie® Kevin Costner* a Clint Eastwood** stojí na opačných stranách zákona a střetnou se v Dokonalém světě, slavné, vícevrstevné sáze (režírované Eastwoodem) o honu na člověka, která hřmí silničkami Texasu až k bolestné srážce s osudem.

Costner hraje Butche Haynese, otrlého vězně na útěku s rukojmím (pozoruhodný debut T. J. Lowthera), malým chlapcem, který v Butchovi vidí tu otcovskou postavu, kterou nikdy neměl. Celostátní pátrání vede spolu s agenty FBI a mladou kriminoložkou (Laura Dern) zkušený policejní náčelník Red Garnett. Zná každou cestu a každý výmol v oblasti a co víc – zná unikajícího Haynese. Jejich cesty už se totiž kdysi protnuly.

Dokonalý svět se natáčel v létě roku 1993 v centrálním Texasu, Jížní Karolíně a v Alabamě. Jednalo se vůbec o první film Clinta Eastwooda od roku 1969, kdy nebyl nejlépe placeným člověkem na place, tím byl nyní Kevin Costner. Eastwood však chtěl, aby jeho roli původně hrál Delzel Washington. Také Clint Eastwood neměl ve svém filmu hrát, toho pro změnu přemluvil Kevin Costner.
Magic Box

Magic Box

V tomto snímku Clint Eastwood potvrdil svůj talent a cit pro režii, čímž film pozvedl na hluboké morální poselství.

Firemní články

2018

2017

Seznam událostí

Tato společnost nám zatím neposkytla žádný rozhovor