Džemy Kvasnička: poctivé domácí džemy pro váš stůl

Redakce Luxus.cz
26. Březen 2019

I dnes vás seznámíme s  českým výrobcem džemů a sirupů, tentokrát s firmou Džemy Kvasnička. Džemy Kvasnička jsou vyráběny ručně, z poctivého ovoce.  Ochutnejte již 25 druhů džemů a 9 osvěžujících sirupů.

Džemy Kvasnička jsou vařeny s veškerou péčí a láskou. Obsahují pouze ovoce, řepný cukr a pektin. Protože ve firmě Džemy Kvasnička mají rádi pouze čistou a přirozenou chuť ovoce, nijak je nekombinují s kořením, alkoholem, čokoládou či jinými ingrediencemi, které výslednou chuť ovocného džemu naruší.

Pokud tedy milujete jednodruhové džemy, nenechte si tento skvost ujít. Obsahují standardně 80 % ovoce a mají velmi nízký obsah cukru. Džemy Kvasnička vyrábí také džemy dochucené medem, a jsou tak jednou z mála firem v České republice, která toto přírodní dochucovadlo používá. Pro fitness lidi, kteří dbají na štíhlou linii, jsou jako dělané džemy ze 100 % ovoce. Kupují si je také lidé s diabetem a maminky pro své malé děti. Kvasničkovi kluci totiž vědí, že malé děti cukr opravdu nepotřebují.

Své dodavatele ovoce si pečlivě vybírají. Ovoce přiváží z celé Evropy a Egypta, citrusy z celého světa. Dbají na to, aby byly jahody pěstovány klasicky v zemi, ne ve skleníku a polité hnojivy. Aby lesní plody pocházely skutečně z lesa a aby zkrátka všechno ovoce bylo takové, jako z vaší zahrádky. Vaří jak džemy s kusy ovoce, ideální na klidnou sobotní snídani, tak pasírované džemy. Jejich rybízový na lineckém cukroví nemá konkurenci.

Kromě vynikajících džemů vyrábí Džemy Kvasnička sirupy z čerstvé ovocné šťávy, které obsahují 34 % čerstvé ovocné šťávy, cukr, vodu a kyselinu citronovou. Stejně jako v jejich džemech, ani tady nenajdete žádná umělá barviva, dochucovadla či konzervanty. Své sirupy vyrábí buď pasírováním, nebo lisováním ovoce. Nevaří se, pouze se pasterizují do max. 75°C. Mezi ty nejoblíbenější sirupy patří malinový, černý a červený rybíz, rakytník, černý bez se skořicí a hřebíčkem. Tyto nápadité sirupy se svěží ovocnou chutí si vaše rodina brzy zamiluje.

Firmu Džemy Kvasnička převzal od původního majitele Petr, který dříve pracoval ve firmě na pozici obchodního zástupce. Petr svou práci miloval, ale byl čas posunout se dál. Nyní ctí tradici zakladatele a dál šíří jeho dobré jméno svým osobitým způsobem. K nápomoci mu přišel Radim, který nyní pomáhá s provozními záležitostmi. Netvrdí, že sjezdili celý svět a ochutnali všechno, co se dalo, že si ovoce sami pěstují, nesbírají medaile a ocenění, ale zato mají zákazníky, kterým chutná a kteří se rádi vracejí. A tak kluci jednoduše a poctivě džemují.

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy
Tato společnost nám zatím neposkytla žádný rozhovor