FENDI uvádí výstavu FENDI STUDIOS, která vás provede společnou cestou římského módního domu a světa filmu

Hana Benešová
13. Listopad 2017
FENDI oslavuje své dlouholeté spojení se světem filmu inovativní a originální výstavou, která digitální cestou zkoumá vztah mezi FENDI a filmem. Výstava, která byla zahájena během Římského festivalu filmu nese název FENDI STUDIOS a bude se konat v Palazzo della Civiltà Italiana, novém ústředí římského módního domu, který se pro tuto příležitost promění ve filmová studia s několika interaktivními scénami včetně opravdového kina.
Making Dreams Fendi and the Cinema

Making Dreams Fendi and the Cinema

Výstava je otevřena pro veřejnost do 25. března 2018. „Film byl vždy důležitou součástí našeho rodinného života i naší značky. FENDI odjakživa s Cinecittà spojovalo pevné pouto. Sestry Fendiovy, které spoluutvářely tvůrčí a umělecký svět Říma, se podílely na projektech spolupráce, které dnes mohou být považovány za průlomové. Oslovovali je světoznámí kostýmní návrháři jako Piero Tosi nebo Milena Canonero, a ony pro ně vytvářely kožichy a kostýmy pro nezapomenutelná kinematografická díla. Pracovali jsme po boku největších režisérů minulosti i současnosti, od Luchina Viscontiho až po Wese Andersona, od Martina Scorseseho až po Giuseppa Tornatora, a pokračujeme v tom dodnes. Tato výstava je způsob, jak velmi inovativním způsobem oslavit vztah založený na spřízněnosti a živený touhou experimentovat, vyprávět příběhy a uskutečňovat sny,“ říká Silvia Venturini Fendi, kreativní ředitelka pro doplňky a pánskou a dětskou kolekci FENDI.

Kolekce kostýmů bude vystavena v několika sálech. Výstava zve návštěvníky, aby se nechali pohltit digitálním prostředím, s nímž mohou interagovat a měnit filmy tím, že vstoupí na scénu a sami se stanou jejich protagonisty. Při tom se mohou seznámit s ikonickými kousky FENDI, pořizovat selfie a sdílet tento jedinečný zážitek v reálném čase.
Fendi for Blue Jasmine

Fendi for Blue Jasmine

Kromě výstavy čeká návštěvníky na konci digitální zážitkové cesty projekční sál s nabídkou výběru filmů, které se vážou ke vztahu FENDI a kinematografie: Legenda o „1900“, Tenkrát v Americe, Věk nevinnosti, A loď pluje, Evita, Ďábel nosí Pradu a také Making Dreams: Fendi and the Cinema od Antonia Monfredy a Patricka Kinmonthe – film, který produkovalo FENDI ve spolupráci s Cinecittà Studios v roce 2013, natočený v noci v jeho velkolepých studiích s ikonickými filmovými kožichy FENDI v hlavní roli.

Kontakty