NEWS & ARTICLES

FENDI uvádí výstavu FENDI STUDIOS, která vás provede společnou cestou římského módního domu a světa filmu

ARTICLE BY

FENDI oslavuje své dlouholeté spojení se světem filmu inovativní a originální výstavou, která digitální cestou zkoumá vztah mezi FENDI a filmem. Výstava, která byla zahájena během Římského festivalu filmu nese název FENDI STUDIOS a bude se konat v Palazzo della Civiltà Italiana, novém ústředí římského módního domu, který se pro tuto příležitost promění ve filmová studia s několika interaktivními scénami včetně opravdového kina.

Making Dreams Fendi and the Cinema

Výstava je otevřena pro veřejnost do 25. března 2018. „Film byl vždy důležitou součástí našeho rodinného života i naší značky. FENDI odjakživa s Cinecittà spojovalo pevné pouto. Sestry Fendiovy, které spoluutvářely tvůrčí a umělecký svět Říma, se podílely na projektech spolupráce, které dnes mohou být považovány za průlomové. Oslovovali je světoznámí kostýmní návrháři jako Piero Tosi nebo Milena Canonero, a ony pro ně vytvářely kožichy a kostýmy pro nezapomenutelná kinematografická díla. Pracovali jsme po boku největších režisérů minulosti i současnosti, od Luchina Viscontiho až po Wese Andersona, od Martina Scorseseho až po Giuseppa Tornatora, a pokračujeme v tom dodnes. Tato výstava je způsob, jak velmi inovativním způsobem oslavit vztah založený na spřízněnosti a živený touhou experimentovat, vyprávět příběhy a uskutečňovat sny,“ říká Silvia Venturini Fendi, kreativní ředitelka pro doplňky a pánskou a dětskou kolekci FENDI.

Kolekce kostýmů bude vystavena v několika sálech. Výstava zve návštěvníky, aby se nechali pohltit digitálním prostředím, s nímž mohou interagovat a měnit filmy tím, že vstoupí na scénu a sami se stanou jejich protagonisty. Při tom se mohou seznámit s ikonickými kousky FENDI, pořizovat selfie a sdílet tento jedinečný zážitek v reálném čase.

Fendi for Blue Jasmine

Kromě výstavy čeká návštěvníky na konci digitální zážitkové cesty projekční sál s nabídkou výběru filmů, které se vážou ke vztahu FENDI a kinematografie: Legenda o „1900“, Tenkrát v Americe, Věk nevinnosti, A loď pluje, Evita, Ďábel nosí Pradu a také Making Dreams: Fendi and the Cinema od Antonia Monfredy a Patricka Kinmonthe – film, který produkovalo FENDI ve spolupráci s Cinecittà Studios v roce 2013, natočený v noci v jeho velkolepých studiích s ikonickými filmovými kožichy FENDI v hlavní roli.


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

FENDI
226216570
fendi@it.fendi.com
Pařížská 12, Praha

Firemní články

Official Press Release

FENDI

14.1.2015

FENDI je italským módním domem, jež se zaměřuje na luxusní módu,přičemž jeho specialitou jsou kožešiny, ready-to-wear, kožené zboží, boty, vůně, brýle, hodinky a módní doplňky.

Official Press Release

KARL LAGERFELD NATOČIL REKLAMU PRO FENDI

13.3.2013

Karl Lagerfeld se postavil za kameru a sám natočil krátké video nazvané Perlum People k jarní a letní kolekci italské značky Fendi. Německý návrhář s módním domem z Říma spolupracuje už od roku 1972.
Video je k vidění zde: http://nyti.ms/15vItCq

Official Press Release

PÁNSKÁ KOLEKCE FENDI JARO / LÉTO 2013

22.3.2013

Aktuální pánská kolekce italská značky, která je dílem návrhářky Silvia Venturini, se nese ve znamení funkčnosti. Jedná se však o funkčnost, kterou možná všichni muži plně nedocení – luxusní funkčnost.
www.fendi.com

Official Press Release

KOLEKCE FENDI JARO / LÉTO 2013

8.4.2013

Kolekce Fendi Jaro / Léto 2013 je dílem Karla Lagerfelda a Silvie Venturini Fendi, kteří módnímu domu s 87letou tradicí dodali moderní nádech. Celá kolekce je ručně dělaná bez použití šicích strojů. To je úžasné vzhledem k tomu, že nikde nejsou žádné stehy – místo sešívání návrháři používali metodu připomínající elektrické svařování.

Official Press Release

FENDI KONEČNĚ SPUSTILO SVŮJ PRVNÍ ONLINE OBCHOD

16.7.2015

Internetový obchod Fendi, který provozuje římský módní dům má pro své klienty novinku. Pro potěšení všech spustil svou online verzi, která je zatím v provozu v Evropě a během letošního roku se rozšíří i do Japonska a USA. A další trhy budou následovat!

Chiara Ferragni

ATRAKTIVNÍ KOŽEŠINOVÉ PŘÍVĚSKY FENDI S PÍSMENY

1.12.2015

Chlupaté přívěšky ABCharms značky FENDI se stanou nezbytnou součástí letošní zimní sezóny. Tento jedinečný doplněk se dá připevnit ke kabelce nebo čemukoliv jinému díky praktickému řetízku. Oživí a krásně doplní váš zimní model.

RODINNÁ ZNAČKA FENDI

20.7.2016

Příběh značky Fendi začíná v roce 1918, kde ji Adele Caragrande založila. Prvotně se značka soustředila na kožené a kožešinové zboží a první butik s kožešinovou módou byl otevřen v centru Říma. Název značky vznikl až v roce 1925, kdy se Adele provdala za muže jménem Edoardo Fendi. Společně měli pět dcer, které šly po stopách svých rodičů.

FENDI uvádí výstavu FENDI STUDIOS, která vás provede společnou cestou římského módního domu a světa filmu

13.11.2017

FENDI oslavuje své dlouholeté spojení se světem filmu inovativní a originální výstavou, která digitální cestou zkoumá vztah mezi FENDI a filmem.

Objevte nový poklad Fendi – kabelku MON TRÉSOR

26.2.2018

FENDI představuje Mon Trésor, novou minikabelku římského módního domu typu bucket, kterou prostě v nastávajícím jaře a létě musíte mít! Název „mon trésor“, znamenající ve fracouzštině „můj poklad“, odkazuje na poklad, který má každá žena.