FGR MIDALU, skutečně luxusní motocykl české výroby

Hana Benešová
28. Prosinec 2018

Před 26 lety byla v Ústí nad Orlicí založena společnost FPOS, která se zabývá výrobou motocyklů. Tím nejlepším, co z jejích továren vyjíždí, je motocykl FGR Midalu, který byl veřejnosti představen na jaře roku 2011. Prodejní verze, se kterou byla veřejnost seznámena o 5 let déle, prošla mnohými změnami.

Projekt Midalu si dal za cíl vytvořit luxusní, výjimečný a zároveň pohodlný šestiválcový motocykl třídy Naked Bike. Před ním byl projekt FGR 125 GP, z něhož Midalu převzal trubkový rám a frézovanou kyvnou vidlici.

 

 

Midalu je ztělesněním motocyklové dokonalosti. V jeho srdci je motor FGR o objemu 2500 kubických centimerů a válci do V. Motocykl je vyroben ze špičkových materiálů, tvoří ho ty nejlepší možné komponenty a je v každém detailu propracovaný.

Chlubit se může také samonosnou karbonovou nádrží a netradičně zpracovanou kyvnou vidlicí. Nádrž však není to jediné, co je na motocyklu z karbou, k vidění je ještě dalších 29 karbonových částí.

Budoucí majitel motocyklu si může vybrat ze dvou druhů karbonu, z barevného provedení přední vidlice, z obšití sedadla a také z jeho tvrdosti.

Výroba motocyklu probíhá na zakázku a dle požadavků zákazníka. Koupě tohoto vskutku originálního kousku za více než tři miliony korun je tak velmi vhodně zvolenou investicí.

Tato společnost nám zatím neposkytla žádný rozhovor