Film MASARYK má nový plakát a knihu a další ukázku vztahu k slavnému otci

Karel Roden
Redakce Luxus.cz
13. Prosinec 2016
Nový snímek režiséra Julia Ševčíka MASARYK, věnovaný jednomu životnímu období diplomata a politika Jana Masaryka vstoupí do kin 9. března 2017, kam jej doprovodí nová verze plakátu s představitelem titulní role Karlem Rodenem.
Oldřich Kaiser, Martin Hofmann

Oldřich Kaiser, Martin Hofmann

Od 12. prosince 2016 bude v prodeji rovněž nové vydání knihy Pavla Kosatíka a Michala Koláře Jan Masaryk – pravdivý příběh, která je považována za nejpřesnější pohled na soukromý i veřejný život tohoto muže.
Jiří Vyorálek

Jiří Vyorálek

„Jan Masaryk je jeden z nejcharismatičtějších politiků v českých dějinách,“ říká historik a spisovatel Pavel Kosatík. „Ten muž byl neskutečně emotivní, v žádném případě se o něm nedá říci, že sám sebe zvládal. Měl po své matce de facto uměleckou povahu, s kterou byl nucen pohybovat se ve světě konvencí, všem na očích. Vlastně musel velkou část své přirozenosti po celý život potlačovat. Muselo to pro něj být šíleně těžké: na jedné straně toužil po volnosti, chtěl létat jako pták. Na druhé se cítil zavázán svému jménu, snažil se té otcově republice sloužit. Celý život ho táhlo na obě ty strany: jeho životu to dodávalo energii, zároveň ho to však taky ničilo,“ dodává spoluautor úspěšné knihy, která vychází již počtvrté.
Karel Roden, Julius Ševčík

Karel Roden, Julius Ševčík

Film představuje Jana Masaryka jako bohéma, který miloval ženy, hudbu a vedl extravagantní život, který byl protipólem jeho diplomatické dráhy. Dotýká se i jeho vztahu k slavnému otci. Ten byl podle knižní biografie velmi komplikovaný, například také proto, že Jan byl jako dítě šikanován kvůli slavnému případu Hilsner a nějaký čas jej musel do školy vodit starší bratr. Matka, ačkoliv měla puritánskou výchovu, svým dětem dopřávala volnosti, možná až moc…
Oldřich Kaiser

Oldřich Kaiser

V titulní roli filmu Masaryk se představuje Karel Roden, v dalších úlohách uvidíme Oldřicha Kaisera jako prezidenta Edvarda Beneše, Jiřího Vyorálka jako Konráda Henleina, Roberta Jaškówa jako Emanuela Moravce. V roli jedné z Masarykových přítelkyň se vrací do českého filmu modelka Eva Herzigová. Dále hrají Emília Vášáryová, Zuzana Kronerová, Martin Hofmann.
Julius Ševčík (režie), Martin Štrba (kamera)

Julius Ševčík (režie), Martin Štrba (kamera)

V závěru roku – od 25. do 31. prosince 2016 bude film MASARYK jako jediné v limitované premiéře promítat pražské kino Lucerna. Do kin vstupuje film 9.března 2017.

Karel Roden
Oldřich Kaiser, Martin Hofmann
Jiří Vyorálek
Karel Roden, Julius Ševčík
Oldřich Kaiser
Julius Ševčík (režie), Martin Štrba (kamera)

Firemní články

2018

2017

Seznam událostí

Tato společnost nám zatím neposkytla žádný rozhovor