FORTISSIO LUNGO GRAND CRU PŘEDSTAVUJE SYMFONII CHUTI A VŮNI V NOVÉM A INTENZIVNĚJŠÍM PODÁNÍ

Michal Hutta
18. Červen 2014

Vychutnejte si novou inovativní verzi Grand Cru Fortissio Lungo od Nespressa. Tělo Fortissia Lunga je ještě silnější, než jeho předchůdce, protože má intenzitu 8. Pro stejný důvod je celkově výraznější i jeho chuť. 

Odborníkům se podařilo nemožné, Nespresso zvýšilo svou komplexnost a výraznost kávy, díky čemuž získalo i výraznější chuť, aniž by tvůrci potřebovali zvýšit intenzitu pražení. Aby toho dosáhli, na výrobu kávy použili kávu z různých lokalit, aby dosáhli toho správného poměru mezi intenzitou, charakterem a výrazností. Povahu káva Fortissio Lungo získává díky plnému, syrovému aroma vzácné 100% kávy Arabica Monsoon Malabar. Tato kávová zrna ze Západní Indie jsou po sklizni ještě vystaveny monzunu, jež mají zpodobnit podmínky, jakým byla káva vystavena v době přepravy plachetnicemi do středověké Evropy. Právě díky tomu káva rozvine svůj specifický aromatický profil. Káva Arabica dovážená naopak z Latinské Ameriky naopak takto získává strukturu, kulatost a jemný lehký náznak kyselosti, čímž utváří zcela jedinečný komplexní profil směsi. Obě kávy se praží odděleně, aby tak mohly dosáhnout výrazného těla a zachovaly si přitom i svou žádoucí výraznost.

Vůbec první Fortissio Lungo bylo na trh uvedeno před 5 lety a od té doby se Nespresso stalo nedílnou řadou výtečných káv. Díky své intenzitě 8 patří Fortissio Lungo k jediným Lungo výrazným kávám z kolekce Gand Cru Intenso. Tuto zcela jedinečnou inovovanou kávu si můžete koupit od konce května v Nespresso Boutique nebo na http://www.nespresso.com

Firemní články