NEWS & ARTICLES

FREYWILLE a jeho snová kolekce Hommage à Claude Monet

ARTICLE BY

V listopadu uplynulo 144 let od narození Claude Moneta, který objevil vliv přirozeného světla a kontrastů s použitím výrazných barev ve hře se stíny, s odrazy a se zrcadlovým efektem. Přinesl nový a do té doby neobvyklý pohled na svět prostřednictvím plátna.

FREYWILLE věnuje svou kolekci Hommage à Claude Monet tomuto slavnému impresionistickému umělci. Kolekce se skládá ze tří vzorů: Giverny, Honfleur a Orangerie, které jsou inspirovány jeho mnohými nezapomenutelnými mistrovskými díly.

Vzor GIVERNY je pojmenován podle zahrady, kvetoucí oázy, která se stala pro Moneta útočištěm. Je to místo, kde jeho mysl mohla odpočívat a inspirace mohla vyplavat na povrch. V designu FREYWILLE Giverny se na špercích potkávají květy, příroda i světlé a abstraktní barvy. S láskou k detailům umělci FREYWILLE zachytili impresionistické stopy tohoto velikána.

Přístav HONLEUR a okolitý región se stal centrem tvůrčí aktivity Moneta. Miloval, když mohl být obklopen místní přírodou a zdůrazňovat květinové motivy ve svých dílech. Jedním z jeho klíčových motivů byly chryzantémy. Design Honfleur od FREYWILLE prezentuje chryzantémy ve dvou nádherných barevných variantech - indigo a akvamarín. Linie Honfleur od FREYWILLE také vzdává hold nadšení Moneta pro japonské umění se zlatým obrysem v kaligrafickém stylu, který plynule obklopuje listy květů.

ORANGERIE: Působivá instalace v Les Nymphéas v Musée de l'Orangerie v Paříži se rozprostírá nad dvojicí oválných místností. Toto prostředí je dokonalým rámem pro ohromující obrazy s jeho vodními liliemi. Design FREYWILLE - Orangerie je o atmosféře. Impozantní motiv přináší pocity a vůni květů, teplých slunečních paprsků a jemného větru Normandie. Spolu se třpytivým světlem na květech a vodě představuje dokonalou idylu.


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

FREYWILLE
272142228
praha@freywille.com
Havířská 3, Praha

Firemní články

Official Press Release

NOVINKY FREY WILLE PRO JARO / LÉTO 2013

22.4.2013

Nechte se inspirovat nápady návrhářů tradiční vídeňské značky, která je proslulá originálními smaltovanými šperky.

Official Press Release

FREY WILLE: NOVÉ PRSTENY WATER DROP

14.8.2013

Nejnovější návrh prstenu od vyhlášených designérů značky FreyWille vkusně doplňuje rodinu šperků ve tvaru Water Drop. Je součástí devíti kolekcí včetně dvou návrhů Gustava Klimta a také v designu Safari a Kilimajaro.
K dostání v pražském butiku FreyWille v Havířské 3, prozatím pouze na objednání.

KOLEKCE FREYWILLE INSPIROVÁNA EGYPTEM

9.6.2016

Již roku 1991 se inspiroval Dr.Wille egyptskou kulturou a vytvořil překrásnou kolekci, která těší velké oblibě po celém světě a byl slaven v mnoha provedeních. V souvislosti s výročím 65 let, se designéři Frey Wille nechali opět inspirovat bohatými dějiny egyptské kulturu.

Nová, oslnivá kolekce FREYWILLE je inspirovaná mistrovským stylem Alfonse Muchy

11.10.2017

Australská šperkařská společnost FREYWILLE je hrdá na to, že představuje svou první kolekci z růžového zlata. Ženská a smyslná kolekce, Poésie d'amour, hravě vystihuje časté vyobrazení pavích peří a dekorativních prvků českého umělce, Alfonse Muchy, který je považován za mistra stylu Art Nouveau.

FREYWILLE a jeho snová kolekce Hommage à Claude Monet

4.12.2017

V listopadu uplynulo 144 let od narození Claude Moneta, který objevil vliv přirozeného světla a kontrastů s použitím výrazných barev ve hře se stíny, s odrazy a se zrcadlovým efektem. Přinesl nový a do té doby neobvyklý pohled na svět prostřednictvím plátna.

Freywille: Když jeden náramek nestačí!

2.3.2018

„Inspirace láskou, radostí, vášní a motivy slavných mistrů – to vše bylo u zrodu nového typu šperků. FREYWILLE spojuje význam umění a módní elegance v nadčasových špercích.