FREYWILLE a jeho snová kolekce Hommage à Claude Monet

Hana Benešová
04. Prosinec 2017
V listopadu uplynulo 144 let od narození Claude Moneta, který objevil vliv přirozeného světla a kontrastů s použitím výrazných barev ve hře se stíny, s odrazy a se zrcadlovým efektem. Přinesl nový a do té doby neobvyklý pohled na svět prostřednictvím plátna.

FREYWILLE věnuje svou kolekci Hommage à Claude Monet tomuto slavnému impresionistickému umělci. Kolekce se skládá ze tří vzorů: Giverny, Honfleur a Orangerie, které jsou inspirovány jeho mnohými nezapomenutelnými mistrovskými díly.

Vzor GIVERNY je pojmenován podle zahrady, kvetoucí oázy, která se stala pro Moneta útočištěm. Je to místo, kde jeho mysl mohla odpočívat a inspirace mohla vyplavat na povrch. V designu FREYWILLE Giverny se na špercích potkávají květy, příroda i světlé a abstraktní barvy. S láskou k detailům umělci FREYWILLE zachytili impresionistické stopy tohoto velikána.

Přístav HONLEUR a okolitý región se stal centrem tvůrčí aktivity Moneta. Miloval, když mohl být obklopen místní přírodou a zdůrazňovat květinové motivy ve svých dílech. Jedním z jeho klíčových motivů byly chryzantémy. Design Honfleur od FREYWILLE prezentuje chryzantémy ve dvou nádherných barevných variantech - indigo a akvamarín. Linie Honfleur od FREYWILLE také vzdává hold nadšení Moneta pro japonské umění se zlatým obrysem v kaligrafickém stylu, který plynule obklopuje listy květů.

ORANGERIE: Působivá instalace v Les Nymphéas v Musée de l'Orangerie v Paříži se rozprostírá nad dvojicí oválných místností. Toto prostředí je dokonalým rámem pro ohromující obrazy s jeho vodními liliemi. Design FREYWILLE - Orangerie je o atmosféře. Impozantní motiv přináší pocity a vůni květů, teplých slunečních paprsků a jemného větru Normandie. Spolu se třpytivým světlem na květech a vodě představuje dokonalou idylu.