GISELLE VE STÁTNÍ OPEŘE – DÁVKA ROMANTIKY PRO VŠECHNY GENERACE

Redakce
08. Leden 2013
Čtenost článku je: 12653 [?]

Neodolatelnou kombinaci zaručující jedinečný zážitek nabízí romantický balet Giselle na scéně Státní opery.

Emotivní příběh nešťastné lásky, výrazné melodie, strhující taneční výkony, vzrušující kontrast lidského a nadpřirozeného světa, vznešená atmosféra...  Balet Národního divadla uvádí Giselle v tradiční verzi podle Jeana Coralliho, Julese Perrota a Maria Petipy, tak, jak ji znají a milují diváci po celém světě.

Básník Théophille Gautier se inspiroval námětem Heinricha Heina, ten ve své knize zaznamenal pověst, že dívky, které ze zrazené lásky zemřou ještě před svatbou, nemohou nalézt v hrobě klid, mění se ve víly a v noci vábí osamělé poutníky, aby je utancovaly k smrti.

A osud jedné z nich, půvabné Giselle, diváky dojímá dodnes. Nemalý podíl na úspěchu má také hudba A. CH. Adama plná snadno zapamatovatelných melodií.

Nejslavnější českou Giselle nastudoval v roce 1969 choreograf Jiří Blažek právě na scéně tehdejšího Smetanova divadla, nynější Státní opery. V hlavní roli se vystřídalo několik slavných českých tanečnic. A jednou z nich byla i Hana Vláčilová – choreografka inscenace, kterou má Státní opera aktuálně na programu.

Hraje se:  12. a 13. 2., 29. 3., 9. a 11. 4.

NÁRODNÍ DIVADLO

Galerie

  • 0
  • 1

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže