Givenchy jaro/léto 2018: Jeho sako. Její košile. Klučičí styl.

Redakce
12. Březen 2018
V kolekci Givenchy pro nastávající jaro a léto debutuje návrhářka Clare Waight Keller. V kolekci souzní dostaveníčko milenců s pařížským kouzlem. Návrh Clare Waight Keller vychází ze síly duality. Odrážejí se zde oči a sluch Huberta de Givenchy a nekompromisnost jeho palety černé, tmavomodré a bílé. Kromě těchto barev se v kolekci hojně vyskytuje rumělková červeň a nádech mátové.

V kolekci jsou zaoblené, vycpávané nebo nabírané střihy v ramenou, které představují výrazný rámec pro dva. Všechny oděvy spadají v ostrých liniích.

Představte si šaty s trojlístkovým potiskem z roku 1961 rozdrásané od kočky. Pulzující energii blesku a sametové tahy štětcem z tygří kožešiny. Bretaňský úplet značící troufalost, sportif. Puntíky a tyl jsou hebké, barvité a průsvitné.

Poklonou modernosti jsou saténové mašle a pelerínová záda. Velmi zajímavým kouskm jsou nové šaty „Sabrina“, které spadají v záhybech podbarvených krajkou. Klubová oblekovka se odvolává na slavné interiéry: kostka, brokát a moaré na kůži. Dvojitý náhrdelník s přívěskem signalizuje městskou, jezdeckou náladu.

Originálním kouskem je kufříková kabelka GV3 se zrcadlovým „G“ k nošení na boku nebo na rameni, stejně jako tenisky a vysoké boty s diamantovou špičkou. Celou kolekci skvěle doplňují plynule a volně se pohupující řetízky a křížky.