Gurmánskou restauraci v Mariánských Lázních naleznete ve Ville Patriot

23. Leden 2018 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 16635

Villa Patriot se nachází v Mariánských Lázních. Nechal ji zde koncem 19. století postavit první významný starosta města – August Herzig. Pokud ji budete hledat, naleznete ji v samém centru města, přesto v parku, nedaleko lázeňské kolonády. Villu Patriot, která je postavena ve stylu „staré dobré Anglie“, by měli navštívit všichni milovníci gastronomie. Stojí to totiž za to.

Ve Ville Patriot se nachází gurmánská restaurace, kde vaří české speciality v moderním pojetí. Také zde používají výhradně čerstvé suroviny regionu. Kromě toho naleznete na jídelním lístku vybraná jídla mezinárodní kuchyně, mořské ryby a zvěřinu.

Menu restaurace je akorát dlouhé a nabízí tak říkajíc od každého něco. Dokonalým studeným předkrmem je Kaviár z lososa Keta, podávaný s máslem, krémovou smetanou, vařeným vajíčkem a jemně krájenou cibulkou. Z polévek zde nabízí Boršč a Silný vývar z telecí oháňky se zeleninovou raviolou. Z teplých předkrmů nás zaujali Šneci po Burgundsku a Pečená husí jatýrka s dezertním vínem Madeira.

Zajímavě zde podávají tygří krevety. Jsou pečené s česnekovým máslem a podávané s batátovým pyré a trhaným salátem. Z drůbeže ve Ville Patriot nabízí Supreme z perličky s gratinovanými bramborami a šípkovou omáčkou, pro ty, co milují zvěřinu tady mají Pečený jelení hřbet s karotkovým pyré, růžičkovými kapustičkami a pistáciovými a lískovými ořechy. Kromě toho zde nabízí i pořádný kus masa z jihoamerického býčka, několik druhů salátů a další lahůdky.

Galerie

Rozhovory

Villa Patriot