HALADA PŘEDSTAVUJE NOVINKY POMELLATO CAPRI – ŠPERKY INSPIROVANÉ STŘEDOMOŘÍM

Michal Hutta
12. Srpen 2014
Čtenost článku je: 13734 [?]

Pomellato Capri je kolekce šperků, která světlo světa poprvé spatřila v roce 2002. Od té doby každý rok v létě vzniká hned několik jedinečných kousků, které stávající kolekci rozšíří. Tato kolekce oslavuje barevnou paletu Středomoří. Vedle světlých barev letos přichází i s novým kamenem evokující mořskou hlubinu. 

Inspirací návrhářům přitom byla Modrá jeskyně Blue Grotto na ostrově Capri v neapolském zálivu a jde o úchvatné dílo času, vody a světla, které inspirovalo klenotníky k použití temně fialovomodrého polodrahokamu lapis lazuli. Tento kámen je vybroušen v nepravidelné tvary připomínající třpytivé kapky vody prozářené sluncem. Nevšední efekt doplňuje matné růžové zlato, jež se objevuje na náhrdelníku, náramku a náušnicích. K dispozici tu také je i kombinace křišťálu s tyrkysem a růžovým zlatem. Šperky pak vypadají nádherně v kombinaci, která vyvolává měňavé odlesky mořské hladiny zalité slunečními paprsky.

Dva režiséři Filippo Silvestris a Pierluigi Ferrandini vytvořili z ostrovu Capri hotovou legendu. Capri je vskutku ostrovem plné nostalgie, vzpomínek, azurově modrého moře, přesně takového, jaké pak inspiroval zlatníky z Pomellata na vytvoření nové kolekce.

 

                                                                                                                           

HALADA JEWELLERY