HARMONICKÉ MOZAIKY TVARŮ V NOVÉ KOLEKCI ŠPERKŮ BVLGARI INTARSIO

Redakce
24. Červenec 2014
Čtenost článku je: 17598 [?]

Středomořské kořeny se odráží v nové kolekci sofistikovaných šperků. Kolekce BVLGARI INTARSIO se skládá z nevšedního prstenu, náramku, stylových náušnic a náhrdelníku, jemuž vévodí přitažlivý přívěsek.

Název kolekce INTARSIO pochází z arabského slova „tarsi“, což v českém překladu znamená vzácný anebo také i ozdobný vklad. Říkalo se tak ornamentálním motivům, jenž byl inspirován Středomořskými vkládanými mramory, které se dodnes hojně objevují v jihoevropské architektuře. 

 

Harmonické kombinace kulatých a čtvercových intarsií z pavé diamantů a onyxu, které jsou rámovány bílým zlatem anebo žlutým zlatem. Jde o kolekci, která se klaní středomořské architektuře a jež je silně ovlivněna motivem arabesky.

Prostřednictvím těchto šperků zachycuje BVLGARI propracovanou estetiku východního Středomoří, kde se slučují evropské a asijské kultury. Jde o byzantské ozdoby s harmonickými tvary plné odlesků světla. Vzácná hra mnohotvárných dekorativních motivů umocňuje kontrast mezi září pavé a intenzivní temností onyxu. Silný protiklad mezi světlem a stínem nových šperků je odvážný v porovnání s jemnější verzí v růžovém zlatě a perleti, jenž byl uveden v roce 2011. Nové šperky jsou elegantní a snadno nositelné a jsou vhodné pro denní i večerní nošení.

·         Prsten Intarsio z bílého 18 kt zlata s onyxem a pavé diamanty za 172 000 korun.

·         Náušnice Intarsio z bílého 18 kt zlata s onyxem a pavé diamanty. Cena 344 000 Kč.

·         Náhrdelník Intarsio z bílého 18 kt zlata s onyxem a pavé diamanty si můžete pořídit za 397 500 Kč.

 

www.bvlgari.com

Galerie