Havajská perla, ostrov Maui, má rozhodně co nabídnout!

Redakce
01. Březen 2018

Maui je druhý největší z osmi hlavních Havajských ostrovů, které se nacházejí v severovýchodní části Tichého oceánu. Pokud se sem vydáte, věřte, že se nudit nebudete. To své si zde najdou milovníci relaxace na pláži, aktivní dobrodruzi i rodiny s dětmi.

Velmi zajímavá je cesta do Hany. Tato vyhlídková trasa se nachází na severovýchodním okraji Maui, podél silnice 360. Vede bujnými deštnými pralesy a vodopády. Celá cesta trvá minimálně půl dne. Populárními zastávkami jsou na ní Twin Falls, Waikani Falls, Waianapanapa State Park a Hookipa Beach.

Nejvyšší vrchol ostrova, sopka Haleakala, se nachází ve stejnojmenném národním parku. Jedná se o největší spící sopku na světě, jejíž kráter měří 19 čtverečních mil. Z vrcholu sopky se Vám naskytne neuvěřitelný pohled na pouštní krajinu. Haleakala znamená „dům slunce“. Tento název je pro toto místo příhodný - na ostrově byste hezčí místo k pozorování východu slunce hledali jen těžko.

Zážitkem je také „Pineapple Tour“. Během 90 minut účastníci výletu navštíví ananasovou plantáž a továrnu na zpracování ananasu, kde toto exotické ovoce také ochutnají. Navštívit mohou i lihovar, který vyrábí slavnou pau vodku, jedinou vodku na světě vyrobenou z ananasu.

Zážitkem je také „Pineapple Tour“. Během 90 minut účastníci výletu navštíví ananasovou plantáž a továrnu na zpracování ananasu a ochutnají různé druhy tohoto ovoce. Navštívit také mohou lihovar, který vyrábí slavnou pau vodku, jedinou vodku na světě vyrobenou z ananasu.