NEWS & ARTICLES

HLEDÁTE TIP NA VÝLET A AKTIVNÍ ODPOČINEK, KDE SI KAŽDÝ NAJDE TO SVÉ? NAVŠTIVTE LIBEREC

ARTICLE BY
radnice

Máte toho hodně, potřebujete si odpočinout a nemůžete odjet na delší dobu? Zkuste city break - eurovíkend. Eurovíkendy jsou stále oblíbenější nejen u zaneprázdněných manažerů, ale i u lidí, kteří chtějí za krátký čas poznat nová místa. Tradiční destinací jsou hlavní evropská města, která těží z dopravní dostupnosti a turistické atraktivity. Proč ale nezkusit city break v Čechách. I u nás máme co nabídnout.

iQLandia

Krásným městem je Liberec, který leží mezi Jizerskými horami a Ještědským hřbetem. Oblíbený mezi turisty je nejen díky své poloze, která nahrává outdoorovým aktivitám. Kromě svého okolí má samo město mnoho míst, která stojí za to navštívit. Máte-li malé děti, jistě je potěší návštěva liberecké ZOO, která je nejstarší svého druhu v České republice. Novinkou letošního roku je pozoruhodný zvířecí přírůstek, liberecká zoo totiž jako první na světě odchovala mládě orla nejmenšího. Za návštěvu stojí také vůbec první české science centrum, iQLandia. Mottem centra, v němž mimo jiné zažijete opravdovou vichřici, je "Víš, co ještě nevíš?"

Botanická zahrada

Kromě něho je v Liberci také vědecko zábavní centrum iQpark nebo Centrum Babylon s aquaparkem, wellness a mnoha obchůdky. Pokud milujete historii, oceníte návštěvu Severočeského muzea, jestliže se zajímáte o techniku, neměli byste minout Technické muzeum. Pravý oddych zažijete v již 120 let staré Botanické zahradě, která se stará o nejpestřejší soubory exotických rostlin v České republice, včetně nejstarší bonsaje na českém území.

Dnešní doba přeje gastronomii a i v Liberci si přijdou gurmáni na své. 27. a 28. května se zde konal jeden z největších českých festivalů dobrého jídla a pití BOSCH FRESH FESTIVAL. O kulinářský zážitek se zde postaral mimo jiné šéfkuchař Robert Sklenář, který vaří v restauraci Benada v Clarion Granhotelu Zlatý Lev. Ta v letošním ročníku získala titul Severočeská restaurace regionu. Restaurace soutěžila s vybraným tříchodovým menu složeným z Marinovaného lososa s fermentovanou řepou na bylinkovém toastu, Plněným telecím hřbetem s pistácio-rebarborovou fáší s demi-glace a bramborovým pyré, Čokoládovou omáčkou s konfitovaným ovocem, malinovo-řepným sorbetem a perníkovo-mandlovou drobenkou.
Gastronomii Roberta Sklenáře mohou návštěvníci ochutnat v rámci stálého a la carte menu a poledních nabídek restaurace. V krásných letních dnech si navíc mohou posedět na terase s výhledem do parku Clam-Gallasů, která je jako stvořena k pochutnání si na kávě nebo na specialitách z grilu.

Ještěd

Liberec je ideálním místem pro vyznavače sportu. Vzhledem ke své poloze nabízí celoročně výborné podmínky pro mnoho druhů sportu. Za hezkého počasí si můžete zaběhat, vyjet na in-line bruslích, nebo vyzkoušet některý z horských treků. Zabavíte se i v případě nepřízně počasí, liberecká multifunkční Home Credit Arena nabízí prostory pro mnoho sportů od badmintonu přes bowling nebo kuželky. Vyhledávaným sportovištěm je rovněž Plavecký bazén se 150 metrů dlouhým tobogánem. Centrum Babylon má pod svojí střechou také oblíbené Laser Game Centrum, v Parkovacím domě Fórum se skrývá jedinečné centrum motokár.
Můžete se také vydat na Ještěd, kde stojí za návštěvu unikátní hotel a vysílač. Autor ještědského vysílače Karel Hubáček získal za tuto stavbu prestižní ocenění - Perretovu cenu UIA. Další informace o tom, co město Liberec nabízí, naleznete na www.visitliberec.eu.

Clarion Grandhotel Zlatý Lev

Ideálním zázemím pro všechny aktivity je Clarion Grandhotel Zlatý Lev. V tomto secesním hotelu z roku 1906 se snoubí historický Liberec se svým moderním duchem města. Právě Clarion Grandhotel Zlatý Lev má ve své nabídce balíček City Break, který zahrnuje 2x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji typu DeLuxe, 2x snídani formou bufetu a 1x tříchodové menu pro dvě osoby včetně lahve kvalitního vína. A aby byli návštěvníci hotelu skutečně spokojení, mohou zdarma strávit jednu hodinu ve Wellness & Therapy se saunou, whirlpoolem a fitness.

Clarion Grandhotel Zlatý Lev

Pokud se chcete co nejdříve po příjezdu vrhnout do víru města, jistě oceníte brzký check-in, který hotel nabízí jako součást balíčku. Starosti nebudete mít ani s parkováním, protože v rámci pobytu máte zajištěno parkování na 2 noci na hotelovém parkovišti. Clarion Grandhotel Zlatý Lev Vás svým geniem loci nadchne stejně, jako město Liberec.


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

CLARION GRANDHOTEL ZLATÝ LEV LIBEREC
485 256 700
info@clariongrandhotelzlatylev.com
Gutenbergova 3, Liberec

Firemní články

radnice

HLEDÁTE TIP NA VÝLET A AKTIVNÍ ODPOČINEK, KDE SI KAŽDÝ NAJDE TO SVÉ? NAVŠTIVTE LIBEREC

14.6.2017

Máte toho hodně, potřebujete si odpočinout a nemůžete odjet na delší dobu? Zkuste city break - eurovíkend. Eurovíkendy jsou stále oblíbenější nejen u zaneprázdněných manažerů, ale i u lidí, kteří chtějí za krátký čas poznat nová místa. Tradiční destinací jsou hlavní evropská města, která těží z dopravní dostupnosti a turistické atraktivity.

Benada restaurant v Liberci je nejlepší v severočeském regionu

9.6.2017

Poslední květnový víkend se v centru Liberce konal první ročník Bosch Fresh Festivalu. Tisíce návštěvníků mělo možnost na tomto reprezentativním festivalu ochutnat tradiční i méně tradiční gastronomii.

Jedinečný liberecký Clarion Grandhotel Zlatý Lev oslavuje svátky jara speciálním velikonočním menu

11.4.2017

Již více jak 110 let slouží svým hostům Clarion Grandhotel Zlatý Lev, který najdete v parkové zóně města Liberce, v sousedství libereckého zámku. Tento luxusní hotel je vyhledávaný nejen pro svoji jedinečnou atmosféru, špičkové služby, příjemné ubytování a skvělou lokalitu, ale také pro pohostinnost té nejvyšší úrovně.

Dopřejte si tu pravou relaxaci v libereckém Clarion Grandhotelu Zlatý Lev

5.4.2017

Clarion Grandhotel Zlatý Lev, umístěný v parkové zóně města Liberce, uvítal první návštěvníky již roku 1906. Hotel nabízí ubytování v celkem 117 pokojích – jednolůžkových, dvoulůžkových, třílůžkových, stejně jako junior suite s obývacím pokojem ve věžičce z roku 1896.

Clarion Grandhotel Zlatý Lev se díky rekonstrukci dokonale přiblížil své původní podobě

22.2.2017

V libereckém Clarion Grandhotelu Zlatý Lev, který patří do portfolia největší české hotelové skupiny CPI Hotels, byla koncem loňského roku dokončena rozsáhlá rekonstrukce interiérů. Novou podobu dostala hotelová restaurace, recepce, lobby a 20 pokojů ve 3. patře.

Liberecký Clarion Grandhotel Zlatý Lev Vás zve na vynikající Valentýnské menu

13.2.2017

Clarion Grandhotel Zlatý Lev, ležící v historické části Liberce, slouží svým hostům již od roku 1906. Hotel disponuje celkovou kapacitou 117 pokojů.