Hordern Richmond – duch legendy žije dál

Exkluzivní sada doplňků Hordern Richmond
Redakce
14. Květen 2018
V roce 1937 spojili v Británii své síly dvě výjimečné osobnosti, 9. vévoda z Richmondu Frederick Gordon Lennox a letec Edmund Hordern. Jejich společné dílo neslo jméno Horden Richmond Aircraft Company a nebylo jím nic jiného než továrna na letecké díly. Již za několik málo let měla sehrát svoji významnou roli ve Druhé světové válce, když se významně podílela na produkci motorů pro legendární stíhací letoun Spitfire. I dnes továrna stále produkuje důležité díly letadel. Kromě toho z ní ale také pochází unikátní designová série doplňků Aerodrome Range.
Pera a tužky ze dřeva vrtule skutečného Spitfiru

Pera a tužky ze dřeva vrtule skutečného Spitfiru

Všechny produkty pyšnící se značkou Hordern Richmond se vyznačovaly inovativním designem, vysokou inženýrskou kvalitou i dokonalým zpracováním. Tento přístup byl pro firmu tím jediným možným i ve chvíli, kdy se její představitelé rozhodli pro uvedení značky Aerodrome Range na trh.
Největší ze série doplňků Hordern Richmond

Největší ze série doplňků Hordern Richmond

Ať již se jedná o exkluzivní kožený pásek, elegantní peněženku v krásném dřevěném pouzdře či dekorativní prvek v podobě vrtule z letounu Bristol Scout, jejich kvalitou si můžete být jisti vždy. Sada doplňků Aerodrome Range ukazuje, že i obyčejná tužka může být de-facto uměleckým dílem a zcela speciální postavení získávají psací potřeby „Spitfire“ i z toho důvodu, že na jejich výrobu bylo částečně použito i dřevo z originální vrtule tohoto legendárního letounu, který v turbulentních válečných letech bránil svobodu světa. Série doplňků Aerodrome Range byla vytvořena k oslavě sta let RAF – Britského královského letectva. V jeho řadách ovšem za Druhé světové války bojovali i čeští piloti a pořízení této sady je tak poctou i jejich hrdinství.

Firemní články