I pivo může být luxusem

I pivo může být luxusní
Redakce
10. Květen 2018

Pivo je v našich končinách spojováno především s příjemně stráveným časem s přáteli, a ačkoliv je tak pevnou součástí naší kultury a národní identity, není příliš často vnímáno jako známka jakéhokoliv luxusu nebo exkluzivity. Takovéto vnímání piva a pivní kultury je nicméně nesprávné a jak ukazují mnohé příklady ze světa, pivo může velmi často směle konkurovat vínu co do exkluzivity. Následující piva patří mezi ty nejexkluzivnější, které může milovník pěnivého moku získat a ochutnat.

Pivo ze starého Egypta

Pivo ze starého Egypta

V roce 1990 učinili v Egyptě archeologové z univerzity v Cambridge zajímavý objev, prostory pivovaru slavné královny Nefertity. Za úžasný lze považovat fakt, že bylo možné identifikovat i některé organické zbytky vlastního piva a ingrediencí k jeho výrobě. Vědecký pokus o rekonstrukci staroegyptského piva se časem dostal i na pulty obchodů. Máte-li zájem o ochutnání piva, které si dopřávali staří Egypťané, sehnat jej můžete pod (pravda, nepříliš originálním) názvem „Tutankhamun Ale“.

Pro výrobu tohoto piva byl použit ječmen vypěstovaný na Mezinárodní vesmírné stanici

Pro výrobu tohoto piva byl použit ječmen vypěstovaný na Mezinárodní vesmírné stanici

I další exkluzivní pivo má na svědomí práce vědců. V roce 2006 začali ruští a japonští výzkumníci a kosmonauté pěstovat ječmen na Mezinárodní vesmírné stanici. Z něj pocházející pivo si můžete dopřát i vy, prodává se jako Sapporo Space Barley. Pivo z vesmíru tak není jen věcí sci-fi filmů.

Vrcholné dílo amerického pivovaru Sam Adams

Vrcholné dílo amerického pivovaru Sam Adams

Sam Adams je známý americký pivovar, jehož piva berou velmi často na milost i Němci či Češi, coby pivní patrioti. Limitovaná série tří tisíc lahví piva označovaného jako Sam Adam´s Utopia je potom vrcholné dílo tohoto pivovaru. Luxusní měděná láhev, originální uzávěr a vydařený design mu potom jen přidávají na výjimečnosti.

Firemní články