NEWS & ARTICLES

IKONICKÉ FERRARI TESTAROSSA OHROMUJE DODNES

ARTICLE BY

Automobil Testarossa s sebou nese odkaz 90. let. Ztělesňuje vše, co k 90. létům patří. Vyniká extrémními tvary karoserie a svým abnormálním designem a provedením ohromuje každého dodnes. V roce 1984 Ferrari rozhodlo nejprve nový vůz netradičně představit na pódiu slavného nočního podniku Paris Lido, kde krásné tančnice přidaly vozu ještě více lesku. Následovalo představení veřejnosti na Auto Show v Paříži, čímž se začala psát nová supersportovní automobilová historie.

Testarossa získala své jméno po slavném předchůdci, kterým byl vůz Ferrari 250 Testa Rossa. Název poukazuje na fakt, že jsou hlavy válců lakovány červeně. Její kořeny sahají až do roku 1981 k modelu Ferrari 512 BB, který byl nechvalně proslulý svými problémy s přehříváním. Nový vůz byl proto osazen dvěma chladiči v zadní části u motoru, což se stalo typické pro design všech sportovních vozů.

Plochý motor má obsah 4,9 litru a výkon 291 kW při 6300 otáčkách za minutu. Motor s koňskou silou 390 dosahuje maximální rychlosti 290 km/h a zrychluje z 0 na 100 km za 5,8 sekundy. Testarossa má spotřebu 16 litrů na 100 kilometrů a perfektní rozložení hmotnosti - 40% na přední část a 60% na zadní část vozu.

Testarossa se stala velmi oblíbenou u těch nejbohatších zákazníků na celém světě. Mezi majiteli jsou Elton John, Alain Delon nebo například také jezdec F1 Gerhard Berger. Vůz si zahrál rovněž v několika filmech a stal se hlavní automobilovou hvězdou seriálu Miami Vice.

Další verze tohoto bezesporu unikátního veterána jsou Testarossa Monodado a Testarossa Monospecchio.
Profesionální podporu v segmentu luxusních vozů najdete u oficiálního zastoupení automobilky Ferrari, Scuderia Praha. Ta se v letošním roce rozrostla o zcela nové oddělení se specializací na oblast veteránů a investiční modely.
www.scuderiapraha.cz/veterani


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

SCUDERIA PRAHA - SHOWROOM FERRARI
220 571 335
ferrari@scuderiapraha.cz
Čistovická 1707/98, Praha 6

Firemní články

Výhradní dovozce Ferrari a Maserati, Scuderia Praha, v novém!

1.7.2016

Společnost Scuderia Praha, výhradní dovozce vozů značek Ferrari a Maserati do České republiky, otevřela v Čistovické ulici na Praze 6 nová prodejní místa pro vozy těchto značek. Slavnostní otevření moderních showroomů, jež rozšiřují etablované servisní středisko společnosti Scuderia Praha na dané adrese, proběhlo 21. června.

Ferrari GTC4 Lusso, italský dvanáctiválec se skvělou aerodynamikou

8.6.2016

Ferrari ukazuje světu nového nástupce dvanáctiválcového supersportu FF – GTC4 Lusso. Na první pohled vypadá jako facelift FF, ale je o něco luxusnější, rychlejší a má ještě lepší jízdní vlastnosti.

IKONICKÉ FERRARI TESTAROSSA OHROMUJE DODNES

23.12.2015

Automobil Testarossa s sebou nese odkaz 90. let. Ztělesňuje vše, co k 90. létům patří. Vyniká extrémními tvary karoserie a svým abnormálním designem a provedením ohromuje každého dodnes.