Inspirujte se ručně ohýbaným nábytkem značky TON

Redakce
25. Červenec 2018

Představujeme Vám ojedinělou značku TON, která ručně ohýbá nábytek. Vybírat můžete z celé řady luxusních produktů. Ručně ohýbáme nábytek v místě, kde se tato unikátní technologie používá od roku 1861. Její možnosti však posunujeme dál a spojujeme ji se současnými nápady designérů. Naše židle, křesla, lavice, stoly a jiné se tak stávají jedinečným spojením kvality, inovativních tvarů a odkazu místa, které se po generace učilo rozumět dřevu.

 

Již deset let se zde vyrábělo 300 000 kusů ohýbaného nábytku za rok. Již v roce 1912 to bylo 445 000 kusů a téměř 2 000 zaměstnanců. V Bystřici pod Hostýnem zřídili odborné školy pro zpracování dřeva, mateřské školy, tovární kapelu, podpořili výstavbu železnice, vybudovali dělnické domy nebo třeba i kasino. Logo firmy TON, je zkratka slov Továrny na Ohýbaný Nábytek.

Kvalita je pro nás prioritou. Produkty prochází kontrolou na každém stupni výroby. Kromě toho podstupují specifické testy na pevnost a životnost v souladu s Evropskou normou EN 16139 Nábytek – Pevnost, životnost a bezpečnost – Požadavky pro nebytový sedací nábytek. Bez problému obstojí i v nejvyšší zkoušce namáhavosti. 

 

Veřejnost může navštívit naše výrobní prostory v období letních prázdnin. A to každý čtvrtek od 26. 7. do 30. 8. 2018, vždy od 9.00 hod nebo od 11.00 hod. Navštivte místo s nejdelší tradicí výroby ohýbaného nábytku na světě. Podívejte se na technologii, která se zde využívá již od roku 1861. Zjistěte, jaké produkty díky ní vznikaly a vznikají.