Interaktivní instalace Nespresso zpestří letošní Designblok

Instalace Nespresso na Designbloku v roce 2016
Hana Benešová
20. Říjen 2017
Svět prémiové kávy Nespresso a unikátního designu se opět propojuje na půdě holešovického Výstaviště v rámci Designbloku 2017. Nespresso jako oficiální partner akce představí svou instalaci v zóně tzv. Designérie, kde na návštěvníky čeká odvážná interaktivní instalace předních designérů Jana Plecháče a Henryho Wielguse.

Loňská instalace Nespresso od stejných autorů byla velmi úspěšná. Dokladem toho je ocenění Nejlepší instalace výrobce 2016. Dle Jana Plecháče je hlavním smyslem letošní instalace vtáhnutí návštěvníka do světa kávy, a to doslova. Fascinující vizuální tunel, do kterého návštěvník vstoupí, přenese člověka do jiného světa – do světa kávy. Vnitřní strana tunelu tvořená tisíci kávovými zrnky spolu s nekonečným zrcadlením prostoru vytváří neuchopitelný prostor, v němž se člověk nechá unášet světem kávy, která propojuje celý svět.

„Chtěli bychom posunout hranice toho, co káva může pro zákazníka představovat. Nechceme pro zákazníky znamenat jen šálek kvalitní kávy, který má probouzet či povzbuzovat, ale být i něčím, co může inspirovat. Součástí DNA značky je vedle vysoké kvality kávy právě i design a my v Nespresso kávu vnímáme jako životní styl a umění žít, které chceme přenášet i na zákazníky,“ říká Andrea Petrová, marketingová manažerka společnosti, k myšlence propojit kávu Nespresso s jedinečným uměleckým zážitkem designové instalace.

Umělci Studia Jan Plecháč a Henry Wielgus patří mezi přední české designéry, kteří svými projekty na hraně mezi designem a uměním slaví úspěchy po celé Evropě. Jejich mottem je „nacházet nekonvenční cesty a souvislosti, ze kterých se tvoří nové příběhy“. Právě tím se řídili i při vytváření instalace pro Nespresso, v níž se jim podařilo dokonale zachytit hlavní cíl značky – nabízet zákazníkům pouze tu nejexkluzivnější kávu připravenou z těch nejkvalitnějších kávových zrn.

Firemní články

Tato společnost nám zatím neposkytla žádný rozhovor