JAKÉ JE NOVÉ „SEDMIČKOVÉ“ BMW ŽENSKÝM POHLEDEM?

Zuzana Majorská
14. Duben 2016
Kolega měl auta vždycky rád, takže když jsem mu oznámila měsíc před naší cestou do Berlína, že budeme mít k dispozici nové „sedmičkové“ BMW, nemohl se cesty dočkat. Přeci jen testovat takovou limuzínu na německých dálnicích je nesrovnatelné s testováním na našich českých.

BMW 730d xDrive jsme ještě před cestou otestovali i v Praze, ale tomuto auto opravdu nesluší rychlost pouhých 50 km/h při maximálce 250 km/h a zrychlení 0 na 100 km/h za 5,5 sekund. Nicméně díky skvělým kamerám a parkovacím senzorům si hravě poradíte i ve stísněných prostorách garáží nákupního centra, i když je pravdou, že musíte hledat spíše místo skoro pro auta dvě. Ale ani úzký prostor vás nijak neomezí. Jednoduše vystoupíte a stisknutím tlačítka na klíči s displejem BMW na dálku zaparkujte své auto, kam si budete přát.

Děti si také auto pochvalovali, hlavně se jim líbilo, jak mají hodně místa na zadních sedačkách, kde je posezení opravdu velmi komfortní (chtělo by to určitě k takovému vozu i řidiče, bohužel ten nepatří ani k nadstandardní výbavě), a taky je zaujalo krásné vnitřní osvětlení interiéru. Světla je uvnitř opravdu mnoho, při nastupování vás uvítá světelný koberec obsahující šest barevných osvětlení s volitelnou intenzitou – bílé, modré, oranžové, bronzové, fialové a zelené. Samozřejmostí jsou i čtecí lampičky vpředu a vzadu, osvětlení zavazadelníku, osvětlení obložení interiéru, osvětlení zpětných zrcátek a osvětlení prostoru pro nohy.

Malí spolucestující se okamžitě napojili na audio systém, mimochodem jeho rozsah je srovnatelný se zvukem studiové kvality a já tím pádem měla po svém oblíbeném kanálu ZET. Ale ať si děti užijí, je to pro ně dobrá motivace k tomu, aby se v životě co nejvíce snažili a poznali co je to luxus, který si pak mohou dovolit za své výsledky. Protože je krásné být zdravý, chytrý, bohatý a užívat si tyto skvělé luxusní výdobytky, hračky moderní doby.

No a pak už přišel den naši cesty a jízda probíhala naprosto hladce. Velmi rychle se zvyká na to dobré. A na tomto autě je mnoho skvělého. Rychlost, kterou ani nepocítíte, vás okamžitě nadchne, mimořádná jízdní dynamika s velmi nízkou spotřebou je příjemnou skutečností. 8stupňová převodovka umožňuje téměř bezhlučný chod motoru, a režim ECO PRO umožňuje snížení spotřeby paliva na minimum. Tato řada luxusních vozu je také vybavena systémem udržující vůz ve zvoleném jízdním pruhu s aktivní ochranou před nárazem z boku. V případě, že je aktivován systém, který varuje před čelní srážkou, dokáže BMW okamžitě zareagovat brzděním.

Dalším prvkem interiéru, který doplňuje požitek z jízdy, je barevný BMW Head-Up Displej, který promítá aktuální informace o jízdě, včetně navigačních pokynů, přímo do zorného pole řidiče, a ten se tak může plně věnovat řízení.

A nesmím zapomenout zmínit navigační systém Professional. Tato chytrá věcička se může ovládat hlasem a má tolik funkcí a zobrazení až vám z toho půjde hlava kolem. Systém je inteligentní, což znamená, že se nemusíte starat o aktualizaci map, které se sami několikrát do roka aktualizují a vy si tak můžete být jistí, že máte aktuální informace.

V Berlíně se s touto navigací opravdu neztratíte. A jelikož máme tak hezké a pohodlné auto, tak jsme zvolili spíše autoturistiku. Kolega dokonce neváhal (samozřejmě on tvrdí, že nevědomky) a s autem zajel až k Brandenburské bráně mezi turisty, samozřejmě do zákazu vjezdu. Myslím, že toto je asi jediné BMW, které bylo u této slavné brány tak blízko. Ale když máte tak sympatické auto, tak vám naštěstí nikdo nevynadá do …. však to sami znáte z českých silnic, ale spíše se lidi usmívali, dokonce i policie nás nechala projet s úsměvem a bez zastavení. Sečteno a podtrženo s tímto autem se vám bude jezdit krásně, bezpečně a pohodlně. No a oba si ho přejeme jako služební auto!

BMW