Jako v ráji se budete cítit na Mauriciu

Redakce
05. Duben 2018

Mauricius ležící v Indickém oceánu je ostrovním rájem pro všechny, kteří lační po poznání odlišné kultury, ale i pro ty, kdo si chtějí odpočinout pod palmami. Tento ostrovní stát letos oslavil 50 let od vyhlášení nezávislosti.

Pro ty, kdo si nechtějí pouze užívat průzračného moře, stojí za navštívení například spousta vodopádů, které protkávají prakticky celou zemi. Na Mauriciu téměř nenajdete místa, která by nebyla pokryta bujnou vegetací. Zajímavostí je oblast Chamarel, která nabízí duhově zbarvené duny.

Najde se zde něco i pro milovníky čaje i něčeho tvrdšího. U vesničky Bois Chéri leží plantáže i továrna na jeho zpracování. Je také možné navštívit muzeum čaje Domaine des Aubineaux. Kdo je už čaje přepitý, může ochutnat kvalitní místní rum, který se vyrábí z mauricijské cukrové třtiny a zájemcům je přístupná i palírna Chamarel ležící ve stejnojmenné oblasti.

Po zajímavé exkurzi po místních nápojích přichází čas na další radovánky. Na tomto ostrově zejména na vodní sporty, neboť jeho jižní pobřeží je velmi větrné. Daří se tu windsurfingu, kitesurfingu nebo wakeboardingu, oblíbený je také parasailing. Při menší intenzitě větru můžete vyrazit na vodní lyže.

Pokud hledáte netradiční místo, kde strávit nejen svatební den, je Mauricius ideálním tipem především z toho důvodu, že vyřizování formalit zde není tak náročné, jako v jiných destinacích. Dalším plusem je fakt, že na svatební cestu se už nemusíte nikam vydávat, prostě si jen prodloužíte pobyt v tomto exotickém ráji.

Firemní články