JíDLO & VíNO

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Helix_Aspersa_Maxima_-_Gros_Gris_2.jpg

Pochutnejte si na hlemýždím kaviáru, dejte si ho třeba s čokoládou!

21.3.2018

Koho už nebaví jíst pouze rybí kaviár, může vyzkoušet kaviár z hlemýžďů. Výrobou a prodejem šnečího kaviáru se u nás zabývá malá česká firma s názvem Šnečí kaviár. Ta byla založena v roce 1992 jako čistě obchodní společnost, zabývající se nákupem, prodejem a později i zprostředkováním vývozu zboží pro zahraniční zákazníky.

Poznejte kouzlo cibetkové kávy – víte, jak vzniká?

20.3.2018

Každý, kdo pije kávu, jistě někdy slyšel o cibetkové kávě. Kde se ale vzala a jak vzniká? Proč je tak jedinečná? Cibetková káva pochází z Indonésie. V originále se jmenuje KOPI LUWAK, kde „kopi“ znamená káva a „luwak“ cibetkovitá šelma ovíječ skvrnitý. Ten má natolik citlivý čich, že vyhledá a zkonzumuje výhradně zralé plody kávovníku.

1JzrJqR4x2g

Sladké Velikonoce S MARKS & SPENCER

1.3.2018

K Velikonocům neodmyslitelně patří pomlázka a malovaná vajíčka. Pojďme k nim přidat ještě něco sladkého, stejně jako Britové, kteří tento svátek zasvětili té nejlepší čokoládě a s radostí se navzájem obdarovávají lahodnými čokoládovými vajíčky.

MOËT & CHANDON PŘEDSTAVUJE SÉRII ROSÉ CAPSULE COLLECTION

27.2.2018

Moët & Chandon, přední výrobce šampaňského na světě, představuje novou sérii Rosé Capsule Collection 2018, nekonvenční a moderní poctu Madame de Pompadour, mimořádně vlivné osobnosti 18. století, která stála za úspěchem značky Moët & Chandon na francouzském královském dvoře.

ÚNOROVý GASTRO ZÁŽITek VE SPICES

15.2.2018

Restaurace a bar Spices vykopává rok 2018 hned několika novinkami. Tou nejzásadnější je nový šéfkuchař Stephen Senewiratne, který se po dvou letech opět vrací do Spices. Spolu se svým kulinářským týmem připravil na únor pro hosty restaurace týdenní festival čínské kuchyně, který oslavuje příchod nového čínského roku.

Oslavte Valentýna netradičními chutěmi v SaSaZu!

13.2.2018

Restaurace SaSaZu je spojením alchymie chutí, barev, vášně a designu, které společně vytváří nezapomenutelný zážitek při její návštěvě. Nachází se přímo v srdci Holešovické tržnice a dýchá z ní atmosféra samotné Asie. Restaurace funguje na principu sharing style, při němž jsou pokrmy servírovány doprostřed stolu, aby si každý mohl nabídnout.

Subscribe to RSS - Jídlo & Víno