JíDLO & VíNO

Blíží se galadegustace českých vín

21.5.2018

Tradice vinařství v českých zemích sahá do 10. a 11. století. Pro milovníky českých vín nabízí tuzemští vinaři slavnostní galadegustaci českých vín v úterý, 5. června 2018 v Praze. Ochutnávat můžete vína z Prahy, Karlštejna, Mělníku, Roudnice, Litoměřic či Kutné Hory. Znáte vinaře, kteří je pro nás připravují?

I pivo může být luxusní

I pivo může být luxusem

10.5.2018

Pivo je v našich končinách spojováno především s příjemně stráveným časem s přáteli, a ačkoliv je tak pevnou součástí naší kultury a národní identity, není příliš často vnímáno jako známka jakéhokoliv luxusu nebo exkluzivity.

Voda Svalbarði z arktických ledovců

Svalbarði – voda ze země věčného ledu

4.5.2018

Na pultech známého londýnského obchodního domu Harrods se objevil nový exkluzivní produkt. Jedná se o čistou vodu, která však rozhodně není obyčejná. Firma Svalbarði norsko-amerického podnikatele Jamala Qureshiho uvedla na trh vodu z arktických ledovců, která si velmi rychle získala velkou popularitu. V čem však spočívá její výjimečnost?

qg2jSaBayYY
Čokoláda To´ak je unikátní v každém ohledu

To'ak – čokoláda dávných Mayů

1.5.2018

Příběhy firem, jimž jejich úspěchy na poli prodeje luxusních produktů umožnily podporu rozmanitých charitativních a občansky prospěšných aktivit, jsou poměrně běžné. Opačný postup, kdy aktivity neziskové organizace daly vzniknout produktu, který se rychle probojoval mezi ty nejexkluzivnější ve své kategorii, je o poznání méně.

Nezapomeňte si připít na První máj!

18.4.2018

Svátek zamilovaných, První máj je tu za pár dní a pokud ještě nemáte vyhlédnutou tu správnou třešeň, nezapomeňte se k tomu také poohlédnout po kvalitním přípitku, který vaše drahá polovička jistě ocení. V dnešní době již existuje široká nabídka kvalitních šumivých vín.

Představujeme německé vinařství rodiny Raddeck, které v roce 2016 získalo prestižní ocenění Gault & Millau

12.4.2018

Víno je stejně jedinečné jako lidé, kteří ho provázeli. Tak zní motto rýnsko - hessenského vinařství Raddeck. Kromě zkušeností je to vášeň, co dělá dobré víno. Vinař musí mít nejprve vizi, která velmi pozvolna realizuje pečlivou práci. "Na našich vinicích hospodaříme ekologicky a poté zpracováváme hrozny šetrným způsobem."

Subscribe to RSS - Jídlo & Víno