Výstava

Jiří David – Zase je má kůže porcelánem

EVENT BY

Jiří David – Zase je má kůže porcelánem
Topičův Salon / klub /, Národní 9, 110 00, Praha 1
kurátor: Michal Novotný
výstava potrvá do 5.5.2017

součástí vernisáže(5.4.2017) výstavy bude i křest stejnojmenného katalogu s texty Martina Dostála, Jiřího Přibáně a Michala Novotného, design: Parallel Practice

"...Zrcadla jsou monumentálním autoportrétem, ale zároveň i materiální konkretizací postavy umělce a mechanismu umění obecně. Proti hladké čistotě skleněných zrcadel, která “pouze” odráží vystupuje celá řada osobních, jaksi charismatických, asociacemi nabitých elementů. Některé asociují cítění těla a tělesnosti, doteku. Jsou zde tak vždy přítomné pocity intimity, tělních zakoutí ale i sexuality, obrazy stárnoucího těla, bolesti, nečistot nebo pocitů nepříjemnosti. Vidíme zde čistítka do uší, chlupy, vlasy, náplasti nebo hrubé provazy. Nákresy vyšetření prostaty i sprosté kresbičky ženských zadků s odhaleným přirozením. Jiné asociují ducha, osobnost, mysl. Předpoklady a vlivy utvářející názory. Vzpomínky, zlomený nůž instalovaný do podoby relikvie, fotografie první performance, která ještě nebyla performancí, vytrácející se, osobní vybledlé fotografie a negativy. Vedle nich systémy myšlení jako jsou slova písmena, geometrické tvary a vzorce. Jedno se však neustále přelévá do druhého a alternuje v jednotlivých rolí. Sacharovy výpočty vedle kterých si kreslil poťouchlé obličeje, symbol, osobní vzpomínka, inspirace, sdělení..."

Galerie

Medailonek společnosti

1. Art Consulting Praha - Brno
224232500
praha@acb.cz
Národní 1010/9, Praha

Firemní články

Official Press Release

AUKCE VÝTVARNÉHO UMĚNÍ A OBRAZŮ 1. ART CONSULTING, 16.2. 2014

27.1.2014

51. aukce umění
Aukce výtvarného umění a obrazů

Dražit se budou díla Jana Jakuba Hartmanna, Alfonse Muchy, Emila Filly a dalších umělců.

Official Press Release

1. ART CONSULTING ZVE NA AUKCI MISTROVSKÝCH DĚL 17. - 20. STOLETÍ, 6. ŘÍJNA OD 13.30 HOD

1.10.2013

Aukce se koná v neděli 6.10. 2013 od 13.30 hod v prvním patře Topičova salonu, Národní třída 9, 1. patro. V nabídce budou díla Františka Kupky, Antonína Slavíčka, Antonína Procházky, Emila Filly, Václava Špály a dalších mistrů.
www.acb.cz