Kam na oslavy Dne díkůvzdání v Praze?

Globe Cafe & Bookstore
Hana Benešová
22. Listopad 2016

Den díkůvzdání je populární americký svátek, jehož základem je rodina, přátelé, americký fotbal a samozřejmě chutné jídlo. Tradiční večeří je pečený krocan, bramborová kaše s omáčkou, dýňový koláč a brusinková omáčka. Nemusíte být Američan (nebo v Americe), abyste si Den díkůvzdání dostatečně užili!

Jama pub

Jama pub

Také v České republice můžete Den díkůvzdání, jehož historie sahá až do roku 1621, oslavit. Ačkoli máme podobné české svátky, jako například Den svatého Martina, spousta restaurací nabízí ve čtvrtek 24. listopadu oslavu tohoto tradičního amerického svátku. Aby byl zážitek co nejvíce autentický, v některých restauracích se bude hrát americký fotbal.

Bohemia Bagel

Bohemia Bagel

Den díkůvzdání můžete oslavit v restauraci TGI Fridays. Pochutnat si zde budete moci na krocanu s kaštanovou nádivkou, pečené dýni, kaši ze sladkých brambor a dýňovém koláči a brusinkami. V ceně jsou zahrnuty nealkoholické a alkoholické nápoje, stejně jako speciální welcome drink. Oslavit díkůvzdání můžete také v Jama pubu. Podávat se zde od 17 hodin bude tradiční tříchodové menu. Jelikož je o akci zájem, je nutná rezervace předem. Užít si tento večer můžete také v holešovické Bohemia Bagel. Večeře se bude podávat buď od 17, nebo od 20 hodin.

restaurace Zinc

restaurace Zinc

Skvělým místem pro oslavu Dne díkůvzdání je také Globe Cafe & Bookstore. Můžete si zde dát vynikající brunch, přečíst skvělou knížku a otestovat si své znalosti v nočním kvízu. Mezi 18. a 23. hodinou si můžete užít oslavu díkůvzdání v restauraci Zinc hotelu Hilton. Těšit se mimo jiné můžete na dýňovou polévku, koláč z pekanových ořechů nebo Waldorf salát.

Hard Rock Cafe

Hard Rock Cafe

Zcela zdarma, pokud přinesete něco na zub i ostatním, je oslava Díkuvzdání v Baru No. 7. Na vegetariány myslí Hard Rock Cafe, kde se bude díkůvzdání oslavovat ve sklepních prostorách.

Pivovarský Klub

Pivovarský Klub

Den díkůvzdání s tradiční vánoční výzdobou, předkrmovým buffé, tradičními pokrmy a živou hudbou se bude konat také v pražském BUTCHER’s. Zajít na vypečenou krůtu můžete také do Pivovarského Klubu. Výběr je tedy jen a jen na Vás!