Kam zajít v Karových Varech za gurmánským zážitkem?

Le Marché
Redakce Luxus.cz
30. Srpen 2018

Karlovy Vary nabízí nepřeberné množství aktivit. Mezi nimi mají zcela jistě své místo aktivity gurmánské. Kam tedy za dobrým jídlem zajít?

Velmi oblíbenou karlovarskou restaurací je Tusculum, kde si přijde každý na to své. Maso a ryby připravují například pečením, dušením nebo moderním vařením ve vakuu – sous vide, na jídelním lístku nechybí ani řada vegetariánských pokrmů. Kuchyni Tusculum tvoří vlastní recepty i mezinárodní klasika. Tento rodinný podnik spadá pod křídla Sedleckého kaolinu, který letos zakoupil biofarmu v Mírové u Karlových Varů. Tato farma tak restauraci pravidelně zásobuje čerstvými a sezónními surovinami té nejvyšší kvality.

Milovníci sushi by si neměli nechat ujít návštěvu restaurace Sushi Sakura Karlovy Vary. Její rozmanité japonské a orientální pokrmy vás rázem přenesou do asijských uliček vonících po koriandru, badyánu, citronové trávě a dalších aromatických bylinek a koření. Kromě toho v této klimatizované restauraci nabízí i jedinečné nápoje z celého světa či službu Sushi také away.

Za americkou kuchyní zavítejte do Restaurace Steak James, která se nachází v srdci lázeňského centra Karlových Varů. Specialitou jsou v této příjemné restauraci prvotřídní steaky, které tu připravují výhradně z kvalitního masa ze špičkových chovů z jižní Ameriky. Kromě nich jsou na menu restaurace také pokrmy české a italské kuchyně. Vynikající jídlo skvěle doplňuje bohatá nabídka těch nejkvalitnějších vín ze slovinského pobřeží.

Skutečným zážitkem je návštěva zážitkové restauraci Le Marché, kde „pod taktovkou“ šéfkuchaře Jana Krajče vznikají vskutku originální jídla. V restauraci Le Marché si můžete od pondělí do soboty vychutnat dvouchodové obědové menu i večeři o třech chodech. Menu není nikdy stejné. Jeho složení se řídí sezónou a aktuální nabídkou čerstvých surovin od dodavatelů. K jídlu zde nabízí pečlivě vybraná francouzská a moravská vína, šampaňské nebo dobře vychlazené točené plzeňské světlé a polotmavé pivo. Kromě zážitkového menu nabízí variace salátů a také originální dezerty z čokolády a ovoce, ke kterým si můžete vychutnat výbornou kávu Davidoff Grand Cru.

Le Marché