KANDIDÁT - SKUTEČNÝ PŘÍBĚH, KTERÝ SE NESTAL…

Michal Hutta
20. Únor 2014

 

Kndidát je nový celoveční koprodukční film CZ - SK. Film byl zpracován na motivy stejnojmenné knihy Maroše Hečka a Michala Havrana, kteří ho spolu se scénáristou Peterem Balkem převedli do moderního filmového jazyka a vypráví o pozadí a zákulisí kampaně na prezidenta.

Reklamní magnát, biskup, kandidát Peter Potoň, velcí hráči z nejvyšších kruhů politické hierarchie a dvojce mužů, kteří poslouchají a vidí všechno a všechny prostřednictvím nastrčených kamer a nejmodernější odposlouchávací techniky, vytvoří svět, ve kterém neexistuje hranice mezi pravdou a lží, dobrem a zlem nebo životem a smrtí.

V dnešní době jsou nejcennějším zbožím informace. Film Kandidát ukazuje velkou moc médií, která manipulováním s událostmi mohou ovlivňovat celý svět. Příběh sleduje zákulisí jedné politické kampaně kandidáta na prezidenta.

 

Do volby hlavy státu zbývají 2 měsíce. Úspěšný a vlivný majitel reklamní agentury Adam Lambert přijímá lukrativní zakázku. Má realizovat prezidentskou kampaň pro zvláštního kandidáta, nevýrazného, maloměstského podnikatele. Cílem je pouze rozvířit politické vody a ubrat pár hlasů protistraně.

 

Lambert je zvyklý bez skrupulí každým manipulovat a vždy dosáhnout svého. Na večírku v klubu se nechá vyprovokovat a uzavře sázku se svým rivalem – Ivanem Mullerem, který pracuje pro jasného favorita celých voleb. Ve hře je sedm miliónů eur. Lambert vsadil všechen svůj majetek na jediného koně, neznámého kandidáta. Zapřísáhnul se, že z této nuly udělá nového prezidenta, a to rovnou v prvním kole prezidentských voleb…

 

Kandidát zobrazuje, co se na politické scéně děje nebo velmi lehce udát může. Je cynickou analýzou společnosti, která se nechá manipulovat bohatými  a mocnými. Ti, kteří tahají za nitky, vytvářejí svět, ve kterém mizí hranice mezi pravdou ,iluzí, dobrem a zlem.

 

Film, který žánrově propojuje černou komedii se špionážním thrillerem, vzniknul v česko-slovenské koprodukci. V hlavních rolích se představí řada známých českých a slovenských herců – Marek Majeský, Michal Dlouhý, Roman Luknár, Pavel Nový, Michal Kubovčík, Alice Bendová a další. 

 

Premiéra:                                27.2.2014

Originální název:                        Kandidát

Produkce:                               Česká republika, Slovenská republika

Formát:                                   1:2,35 (Cinemascope), Dolby Digital, 2D digital, 35mm kopie

Žánr:                                       thriller

Stopáž:                                    106 minut

Přístupnost:                              nevhodný do 12 let

Režie:                                          Jonáš Karásek

Scénář:                                     Maroš Hečko, Michal Havran a Peter Balko

Kamera:                                  Tomáš Juríček

Střih:                                      Matej Beneš

Hudba:                                      Matúš Široký       

Hrají:                                               Marek Majeský, Michal Kubovčík, Roman Luknár, Michal Dlouhý, Monika Hilmerová, Pavel Nový, Milan Chalmovský, Ján Jackuliak, Pavel Slabý, Lukáš Pelč, Dušan Vicen, Michal Havran, Lucia Molnárová a Petra Molnárová.

                                                                                                                                                                                www.bioscop.cz

Firemní články

2018

2017

Seznam událostí

Tato společnost nám zatím neposkytla žádný rozhovor