Karlovy Vary – od císaře Karla k filmovému festivalu

Jedinečné Karlovy Vary
Redakce
28. Červen 2018

V polovině 14. století se na území dnešních Karlových Varů rozkládal hustý les plný divoké zvěře, na kterou panstvo často pořádalo hony. Při jednom takovém honu pronásledoval lovecký pes zraněné zvíře a ztratil se lovcům z dohledu. Ti jej následně objevili sténajícího v tůni, ze které tryskala horká voda. Informace o zvláštním nálezu se dostala až na královský dvůr a sám císař Karel se k tomuto jedinečnému místu vydal. Spolu se svými lékaři brzy pochopil, že má před sebou léčivý pramen velké ceny a na jeho místě nechal založit lázně nesoucí dnes jeho jméno… Tak alespoň praví legenda. Ve skutečnosti víme jen to, že v roce 1370 udělil Karel IV. lidskému sídlu, které se zde rozkládalo, status královského města. Nechme však otázku vzniku Karlových Varů fundovaným historikům a pojďme se v následujícím seriálu soustředit na jeho neméně zajímavou současnost. Co návštěvníci v tomto proslulém lázeňském městě naleznou a čím je proslulé po celém světě?

Lázně Karlovy Vary

Lázně Karlovy Vary

Přes svá mnohá další lákadla jsou Karlovy Vary stále především lázněmi. Známé karlovarské Vřídlo je hlavním symbolem léčivé síly horkých pramenů, které se pyšní blahodárným účinkem na rozličná onemocnění jaterní i střevní. Kromě Vřídla mohou návštěvníci ochutnat i vodu z dalších pramenů, mnohdy s romantickými jmény jako Libuše, Dorotka, Štěpánka či Rusalka. V počtu horkých léčivých pramenů drží Karlovy Vary dokonce světový primát. K lázním neoddělitelně patří i kolonády, ať již se vydáte na procházku po Mlýnské kolonádě nebo té Tržní ve švýcarském stylu, užijete si ji. V Karlových Varech si lze zajistit klasický lázeňský pobyt, ať již s ubytováním přímo v lázeňském domě s dohledem lékaře, se samostatným ubytováním ale pevným rozvrhem procedur nebo v podobě wellness pobytu, kdy je výběr procedur čistě na uvážení daného hosta. Možností je mnoho!

Půvab Karlových Varů je znáý po celém světě

Půvab Karlových Varů je znáý po celém světě

Karlovy Vary však nabízí celou řadu dalších lákadel. V okolí města se nachází několik golfových hřišť, ať již s devíti nebo osmnácti jamkami. Milovníci relaxace na greenu si zde rozhodně přijdou na své. Za pozornost stojí i světoznámé sklárny Moser, jejichž výrobky mohou být tím pravým suvenýrem a památkou na vaši návštěvu města. Milovníci památek a architektury potom mohou obdivovat barokní kostel sv. Máří Magdaleny, pravoslavný chrám sv. Petra a Pavla, anglikánský kostel sv. Lukáše, nebo se jen tak rozhlížet po kraji z některé rozhledny či vyhlídky. Na výběr mají návštěvníci z široké nabídky exkluzivních hotelů i špičkových restaurací a zapomenout bychom neměli ani na filmový festival světové úrovně. Karlovy Vary jsou zkrátka jedinečné a vynechat jejich návštěvu by byla velká chyba! Pojďme se tedy podívat, co Karlovy Vary nabízí trochu konkrétněji!

Jedinečné Karlovy Vary
Lázně Karlovy Vary
Půvab Karlových Varů je znáý po celém světě