Každý správný muž má u sebe nůž – limitovaná edice Big Five luxusních nožů Muela

Limitovaná edice nožů Muela Big Five
Martin Straka
12. Červen 2018

Španělská firma Muela byla založena v roce 1952 ve městě Ciudad Real. Společnost ročně vyprodukuje na 350 tisíc nožů nejrůznějších kategorií, od těch loveckých přes zavírací a sběratelské až po nože bojové určené např. pro armádu. Zvláštní pozici mezi nimi mají limitované edice vyhledávané sběrateli a milovníky exkluzivních produktů. Právě takovou edici představuje i série nožů Muela Big Five inspirovaná nespoutanou a divokou africkou přírodou, resp. jejími nejslavnějšími obyvateli.

Součástí dodávky je kromě vlastního nože i pouzdro a dárková krabička

Součástí dodávky je kromě vlastního nože i pouzdro a dárková krabička

Africká safari jsou cestovateli vyhledávaná především pro možnost spatřit na vlastní oči velké množství zvířat, mezi kterými vyčnívá tzv. „Velká pětka“. Do této skupiny patří slon, buvol, leopard, lev a nosorožec. Každý návštěvník afrických národních parků jako je Masai Mara nebo Ngorongoro je touží všechny spatřit a jen ti, který se to opravdu podaří považují svoji návštěvu Afriky za kompletní. Právě tato zvířata proto inspirovala designéry ve firmě Muela k výrobě speciální edice luxusních nožů.

Muela Big Five - Lion

Muela Big Five - Lion

Nože jsou vyrobeny ze speciální molybden-vanadiové oceli. Jejich rukojeť z jeleního parohu je ozdobená stříbrnou plastikou příslušného zvířete a destičkou s mapou Afriky. Do této plastiky jsou navíc vloženy dvě zlaté destičky, jedna ve tvaru masajského štítu, druhá obsahující pořadové číslo v rámci limitované edice. Každého z pětice typů loveckých nožů ze série Big Five bylo na trh uvedeno pouze 150, jejich vlastnictví je proto opravdu unikátní a exkluzivní. K noži patří i kožené pouzdro ozdobené prvky z pštrosí kůže a dárková dřevěná krabička. Provedení je skutečně exkluzivní a kterýkoliv z těchto pěti nožů bude ozdobou jakékoliv vitríny (a samozřejmě i na opasku), kompletní sbírka je potom věcí naprosto výjimečnou.