NEWS & ARTICLES

KDE JE „ CESTA VEN ZE ŠÍLENÉHO SVĚTA“?

ARTICLE BY

Jan Menděl- Cesta ven ze šíleného světa
Kniha určena všem, kdo se snaží žít duchovní život uprostřed hektického ruchu světského života, pro všechny kteří nechtějí ztratit rozum a snaží se uchovat psychické a duševní zdraví a vnitřní rovnováhu.
Mnoho lidí se proto začíná odklánět od hektického a materialistického životního stylu a snaží se vést alternativnější a duchovnější způsob života. Tento přechod ovšem není zdaleka jednoduchý, neboť ezoterika se za poslední roky stala velmi populární a lukrativní oblastí, která je plná často protichůdných směrů, rozporuplných názorů a scestných učení. Vyznat se v nich, neztratit se a najít si svou zlatou střední cestu není vůbec snadný úkol.

Ukázka : Je smutné, jak krutým způsobem lidé obětují svoji přítomnost ve jménu dobré budoucnosti. Pracují od rána do večera, ženou se za kariérou, někteří zahazují svoji čest, poctivost, úctu a principy, jen aby vydělali hodně peněz, o kterých věří, že jim přinesou šťastné zítřky. Málo ale myslí na to, že se takových zítřků při tomto způsobu života nemusí ani dožít, a i když se jich dožijí, očekávané štěstí a klid na duši stejně nepřijdou. Většina lidí od určitého věku podřizuje svůj přítomný život tomu, aby se „na stáří“ měla dobře, a tak místo toho, aby žila šťastně a naplněně tady a teď, se křečovitě snaží a pracuje proto, aby jednou mohla… bůhvíco. Žít se má dnes a tady. Nikdo neříká, že máme být nezodpovědní a lehkovážní. Duchovně probuzený člověk je přirozeně dost inteligentní na to, aby věděl, že je zapotřebí myslet na to, co bude zítra jíst a kde bude spát, ale jen do určité míry. Zbytečné je obětovat dnešní radost desetiletým plánům do budoucnosti, neboť nic není nejistější než budoucnost a nic není jistější než nejistota. Člověk míní, pán Bůh mění. Mnohem lepší je však „investovat“ do své budoucnosti duchovním způsobem. Když žijeme dnes šťastně a radostně, investujeme do svého zítřejšího zdraví. Když dnes máme dobré, čisté a láskyplné myšlenky, investujeme do svého zítřejšího vnitřního klidu a míru. Když dnes svými slovy a skutky pomáháme těm, kterým můžeme pomoct, investujeme do svého zítřejšího štěstí. To, co vídáme kolem sebe jako dotek štěstěny, není nic jiného, než úroky z karmické banky, do které si dotyčný nastřádal upřímné dobré skutky.


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

NOXI ,s.r.o.
773993275
zuska@noxi.cz
Grösslingová 50, Bratislava

Firemní články

Dojemný příběh o nemocném děvčátku Zázraky z nebe přečtete jedním dechem

18.7.2016

Zázraky z nebe, monografie americké autorky Christy Wilson Beamové, vyšla v originálu v dubnu v roce 2015. Nyní tuto knihu s podtitulem Příběh děvčátka, jeho cesty do nebe a neuvěřitelného uzdravení můžete koupit i u nás.
Autorka této poutavé knížky, kterou přečtete jedním dechem, psala o nevídaném osudu své dcery.

ZDRAVÍ BEZ CHEMIE S KNIHOU ROSTLINNÁ ANTIBIOTIKA

1.6.2016

Když se ke mně dostala kniha Rostlinná antibiotika, doslova jsem z ní byla nadšená. Kniha přesně odráží dnešní pohled na léky a přemíru jejich používání. V současné době je na trhu spousta léků - lékaři nám je předepisují, reklamy nám je doporučují a my je požíváme.

"TOUHY" ODPOČINKOVÁ KNIHA PRO KAŽDÉHO

1.4.2016

Další velmi čtivá knížka vyšla v nakladatelství Noxi. Knihu „Touhy“ napsala Táňa Keleová-Vasilková, nejprodávanější slovenská spisovatelka. Ta se narodila v severních Čechách, ale od svého dětství vyrůstala v Bratislavě. O její velké oblíbenosti a popularitě svědčí již přes milión prodaných knih.

OŽIVTE BARVAMI SEVERSKOU DIVOČINU A EXOTICKÝ PRALES

23.3.2016

„Severská divočina“ od Claire Scullyové vám poskytne tvořivý odpočinek na dalekém severu. Becky Boltonová a Louise Chappellová nabízí relax s knihu „exotický prales“

ZAČTĚTĚ SE DO PŘÍBĚHU O MUŽI, KTERÝ ZACHRÁNIL TUČŇÁKA

14.3.2016

Velmi poutavá kniha Toma Michella vychází v nakladatelství Noxi, a přináší pozoruhodný skutečný příběh muže, který zachránil tučňáka, který mu změnil život.

NAUČTE SE VIDĚT SVOJI AURU

11.3.2016

Kniha od Richarda Webstera vás provede postupně krok za krokem ověřenými technikami, které vás naučí vnímat, posilovat a pečovat o auru. Skrze meditace, vizualizace vizualizace a nápaditých cviků se naučíte napojit na svůj tělesný systém čaker – energetických center, které souvisí se sedmi úrovněmi aury.

ODHALTE TAJEMSTVÍ V KNIZE „HYPERSENZITIVNÍ LIDÉ MEZI NÁMI“¨

4.3.2016

Kniha Hypersenzitivní lidé mezi námi od autora Rolf Sellin, narozeného roku 1948 se zabývá rozvinutím metody a techniky jejichž výchozím bodem je vnímání, které je zvláštním nadáním a současně často slabým místem mnoha hypersenzitivních lidí.

PRVNÍ LIDSKÝ PORTRÉT COCO CHANEL

2.3.2016

Sirotek Gabrielle Bonheur Chanel měla štěstí v neštěstí. Ve dvanácti letech se dostala do sirotčince, kam jí poslal její otec po smrti matky. Ve 20 chodila pomáhat do obchodu s oděvy v obci Moulins a velmi záhy si získala pověst mimořádně schopné švadleny. Po večer si přivydělávala zpěvem v kavárnách a barech.

JAK PŘEKONÁVAT KONFLIKTY, RADÍ ANSELM GRÜN

26.2.2016

Autor, doktor teologie, na biblických příbězích a příkladech z každodenního života i své praxe nabízí strategie a řešení, jež se opírají o poznatky psychologie a vlastního výzkumu. Sedmdesátiletý německý katolický kněz Anselm Grün má na kontě další publikaci, přeloženou do češtiny.

KNIHA TEJPOVÁNÍ OD DANIELA WEISE VÁM PORADÍ A POMŮŽE

25.2.2016

Daniel Weiss je uznávaný fyzioterapeut a léčitel, který ve své knize předvádí, jak vám moderní tejpy dokážou pomoci při bolestech svalů, šlach, vazů a kloubů a nejrůznějších zraněních, přičemž současně zabraňují nežádoucímu ochabnutí svalů a účinně podporují léčbu.

DOPŘEJTE SI OČISTU TĚLA S KNIHOU ZELENÉ SMOOTHIE

24.2.2016

Propagátorka fenoménu zeleného smoothieVictorie Boutenko vydala další zajímavou knihu " Zelené smoothie 7-denní detox" Kromě receptů a jejích odborných rad nabízí tento titul také návod, jak změnit svůj životní styl – formou léčebné kůry založené nejen na zdravé stravě, ale i na pozitivním přístupu ke svému tělu i duši.

KDE JE „ CESTA VEN ZE ŠÍLENÉHO SVĚTA“?

19.2.2016

Jan Menděl- Cesta ven ze šíleného světa
Kniha určena všem, kdo se snaží žít duchovní život uprostřed hektického ruchu světského života, pro všechny kteří nechtějí ztratit rozum a snaží se uchovat psychické a duševní zdraví a vnitřní rovnováhu.

KNIHA PRO ZDRAVÍ ZELENÉ SMOOTHIE

4.12.2015

Tato tenká knížečka nás zaujala tím, že kromě receptů na zdravé nápoje plné vitamínů a důležitých látek je v ní zodpovězena spousta zdravotních otázek.

OBJEVTE SVŮJ VNITŘNÍ KLID SE STEJNOJMENOU KNIHOU OLIHO DOYLA

23.11.2015

Všude neustále čteme a slyšíme, že bychom měli žít přítomností a nezaobírat se vzpomínkami na minulost nebo přemýšlet o tom, co nás čeká. Prý to vyvolává negativní myšlenky, zbytečně se trápíme a ochuzujeme se tak o prosté štěstí, které bychom mohli každodenně zažívat.

VŠE O SUPERPOTRAVINÁCH SE DOZVÍTE V KNIZE OD SUSANNY BINGEMER

20.11.2015

Představujeme vám další publikaci, zabývající se zdravím a především zdraví prospěšnou stravou. Knížka Superpotraviny vám představí potraviny, které obsahují důležité živiny, minerály, vitamíny, bílkoviny a další látky, které mají blahodárný účinek na naše zdraví.

NAJDĚTE ROVNOVÁHU MEZI PRACÍ A VOLNEM, RADÍ TONY CRABBE

19.11.2015

Konečně se k nám dostala kniha, která nám neradí pracovat na 101 % a stíhat více věcí najednou, abychom dosáhli úspěchu.

KNIHA ACIDOBAZICKÁ ROVNOVÁHA PŘEDSTAVUJE CESTU KE ZDRAVÍ

16.11.2015

Všechny z nás, mě nevyjímavě, v současné době občas něco trápí. Bolí nás břicho, jsme unavení, někdy se cítíme nafouklí jak balón. Stále častěji hledáme východisko v zdravé životosprávě a to je dobře.

Official Press Release

ZELENÉ SMOOTHIE VÁS POSTAVÍ NA NOHY – INFORMACE A RECEPTY PŘINÁŠÍ NOVÁ KNIHA O ZDRAVÍ

8.7.2015

Vydavatelství Noxi vydalo další knihu o lidském zdraví. Je inspirací pro všechny, kterým záleží na svém zdraví a kvalitním životě. Je dalším volným pokračováním z knih o zdraví z vydavatelství Noxy - Tejpování a Vysoký krevní tlak.

Official Press Release

KNIHA, KTERÁ VÁM POMŮŽE K ÚSPĚCHU - BIBLE STYLU

9.4.2015

Kniha sice vyšla již počátkem listopadu, ale ke mně dorazila tak akorát pod stromeček. Musím říci, že se jedná o moc zajímavé čtení a myslím si, že by neměla chybět v žádné knihovně.