Když irská whisky, tak jen ta nejlepší

Hana Benešová
18. Červenec 2017

Ať už je vaším nejoblíbenějším alkoholem jakýkoliv nápoj, sklenka dobré a kvalitní whisky je něčím, co lze jen těžko nahradit. Ta irská je spolu se skotskou považována za jednu z nejlepších na světě. Liší se od ní tím, že v Irsku není při destilování používán rašelinový oheň a destiluje se třikrát. Obě oblasti považují právě tu svou za bezkonkurenčně nejlepší, pro nás jakožto nezaujaté pozorovatele, ale žádná povinnost slepě obhajovat jen jeden druh neexistuje a můžeme si proto vychutnávat právě tu, na kterou máme zrovna chuť. Jakou irskou whisky ale zvolit? Která je opravdu kvalitní?

Midleton Barry Crockett

Midleton Barry Crockett

Midleton Barry Crocket Tato exkluzivní whisky nese jméno legendárního midletonského paliče Barryho Crocketa. Vyráběna je pouze v limitovaném množství 2500 lahví ročně. Zrání probíhá v sudech po bourbonu a výsledná chuť je skutečným zážitkem pro všechny milovníky tohoto nápoje.

Writers Tears Cask Strength

Writers Tears Cask Strength

Writers Tears Cask Strength Pot Still Další z vysoce kvalitních značek irské whisky. Své příznivce oslovuje unikátní chutí odkazující na klasické postupy z 18. století. Může být nějaká irská whisky více irská než ostatní? Pokud ano, tohle je právě ten případ.

The Irishman

The Irishman

The Irishman Cask Strength Jedná se o jednu z nejexkluzivnějších značek, které můžete ochutnat. Každoročně je vybráno pouhých 2000 lahví této třikrát destilované whisky uzrálé v sudech z amerického dubu. Označení Cask Strength odkazuje na sílu whisky, které je „taková, jako se urodila v sudu“. The Irishman je jedna z nejlépe hodnocených whisky a neměla by uniknout ani vám.

Knappogue Castle

Knappogue Castle

Knappogue Castle Twin Wood Sherry Finish Tato šestnáctiletá, třikrát destilovaná whisky z palírny Bushmills, která zraje v sudech po bourbonu a následně dozrává v sudech po sherry Oloroso, si získala značnou oblibu a sbírá vysoká hodnocení. Ani tuto značku by neměl žádný milovník whisky vynechat.