Kolekce Haute Couture podzimu a zimy 2020 a 2021

29. Červenec 2020

Zatímco kolekce Haute Couture jaro-léto 2020/21 byla ovlivněna jednoduchostí a přísností opatství v Aubazinu, kde byla jako dítě umístěna právě Gabrielle Chanel, zakladatelka této slavné značky, kolekce Haute Couture podzim-zima 2020/21 je označena touhou po třpytivých špercích a po bohatství. Některé kusy kolekce jsou dokonce doprovázeny úžasnými drahokamy z kolekcí šperků CHANEL High Jewelry.

Kolekci Haute Couture podzim-zima 2020/21 inspiroval především Karl Lagerfeld než známá Gabrielle Chanel. Karl si totiž představuje velmi sofistikované a oblečené ženy, které by byly velmi výstřední. Zkrátka chtěl do této kolekce vložit opak směru, než vytvářel naposledy – a tedy především složitost a sofistikovanost.

Snad úplně všichni partneři společnosti Chanel, jmenujme například Métiers d'art Lesage, Montex nebo i Lemarié a Goossens, přispěli k dokonalosti nové kolekce flitry, kameny či korálky. Úžasné kalhoty s barvou černého inkoustu jsou zdobeny diamantovým pletením a samozřejmě nechybí ani luxusní krátké či dlouhé šaty, které naplňují půvab jejich nositelky.

Dá se říci, že se v kolekci opravdu inspirovali světem Karla Lagerfelda. Černé a antracitově šedé tóny osvětluje růžový záblesk, malované krajky jsou šperkem bolerových bund a jiné jsou naopak nošeny přes zužující kalhoty v černé semiši. Zkrátka v každém kousku oblečení je něco unikátního. A právě to představuje krásu a dokonalost luxusního oblečení, které dnes musí nosit každá žena.