Kolekce Roberta Coina, BE SAUVAGED, byla uvedena v Praze

Redakce Luxus.cz
25. Říjen 2017
V prostorách pražského Kaunického paláce byla dne 19. října uvedena nová kolekce Sauvage Privé, které se osobně zúčastnil i sám šperkařský mistr, Roberto Coin.

Interiéry tohoto historického paláce se proměnily v salónní prezentaci pod názvem Be Sauvaged. Barokní pokoje pohltily květiny a ojedinělá skleněná instalace zdůraznila, jak je tato kolekce výjimečná. Sám charakter Sauvage Privé je totiž specifický kontrastem nespoutané přírody a přísné geometrie.

V intenzivním dialogu samotné kompozice, na níž šperky spočinuly, se setkal delikátní objekt speciálně navržen oceňovaným českým designérem Rony Pleslem., který o svém počinu říká: „Design skleněné instalace jsem koncipoval tak, aby především nerušil krásu šperků Roberto Coin. Instalace je kombinací velice složitých skleněných odlitků skutečných větví s poklopy, které vznikly v mé domovské sklárně Rückl. Vše působí jako vzácný kabinet kuriozit výstředního sběratele.“

Novou kolekcí se nechala inspirovat také módní návrhářka Zuzana Kubíčková, která pro prezentaci navrhla tři zcela unikátní modely. „Chtěla jsem, aby výrazné šperky vynikly, a současně jsem se snažila vytvořit šaty univerzální a dobře nositelné. Geometrický tvar šperků mě vedl k jednoduchým liniím,“ popisuje vznik mini kolekce sama autorka.

Do Sauvage Prive (jedné z nejavantgardnějších kolekcí Roberto Coina) ztělesnil autor své představy o ženě budoucnosti. Hlavní inspirace pro siluetu šperků vzešla ze dvou odlišných tvarů vzhlížejících směrem k sobě a propojených neviditelným poutem, které evokují harmonii a vyrovnanost kolekce. Na druhou stranu estetický rozdíl dvou různých pojetí věrně vystihuje povahu Sauvage Privé a zároveň nechává vyniknout rebelské kráse přírody.

Mistr tuto kolekci navrhl bez zbytečných příkras, pouze tak, aby podtrhovala přirozenou vášeň a uvědomělost, tedy alfu a omegu každé moderní ženy pro níž byla Sauvage Privé stvořena.

ROBERTO COIN

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Firemní články

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Rozhovory

ROBERTO COIN

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže