NEWS & ARTICLES

Kolekce Roberta Coina, BE SAUVAGED, byla uvedena v Praze

ARTICLE BY

V prostorách pražského Kaunického paláce byla dne 19. října uvedena nová kolekce Sauvage Privé, které se osobně zúčastnil i sám šperkařský mistr, Roberto Coin.

Interiéry tohoto historického paláce se proměnily v salónní prezentaci pod názvem Be Sauvaged. Barokní pokoje pohltily květiny a ojedinělá skleněná instalace zdůraznila, jak je tato kolekce výjimečná. Sám charakter Sauvage Privé je totiž specifický kontrastem nespoutané přírody a přísné geometrie.

V intenzivním dialogu samotné kompozice, na níž šperky spočinuly, se setkal delikátní objekt speciálně navržen oceňovaným českým designérem Rony Pleslem., který o svém počinu říká: „Design skleněné instalace jsem koncipoval tak, aby především nerušil krásu šperků Roberto Coin. Instalace je kombinací velice složitých skleněných odlitků skutečných větví s poklopy, které vznikly v mé domovské sklárně Rückl. Vše působí jako vzácný kabinet kuriozit výstředního sběratele.“

Novou kolekcí se nechala inspirovat také módní návrhářka Zuzana Kubíčková, která pro prezentaci navrhla tři zcela unikátní modely. „Chtěla jsem, aby výrazné šperky vynikly, a současně jsem se snažila vytvořit šaty univerzální a dobře nositelné. Geometrický tvar šperků mě vedl k jednoduchým liniím,“ popisuje vznik mini kolekce sama autorka.

Do Sauvage Prive (jedné z nejavantgardnějších kolekcí Roberto Coina) ztělesnil autor své představy o ženě budoucnosti. Hlavní inspirace pro siluetu šperků vzešla ze dvou odlišných tvarů vzhlížejících směrem k sobě a propojených neviditelným poutem, které evokují harmonii a vyrovnanost kolekce. Na druhou stranu estetický rozdíl dvou různých pojetí věrně vystihuje povahu Sauvage Privé a zároveň nechává vyniknout rebelské kráse přírody.

Mistr tuto kolekci navrhl bez zbytečných příkras, pouze tak, aby podtrhovala přirozenou vášeň a uvědomělost, tedy alfu a omegu každé moderní ženy pro níž byla Sauvage Privé stvořena.


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

ROBERTO COIN
222314122
prague@robertocoin.com
Pařížská 1, Praha

Firemní články

Official Press Release

ROBERTO COIN - KOLEKCE "SCORPION"

25.9.2011

Tato mimořádná kolekce ve znamení štíra představuje nejprovokativnější, nevyčerpatelnou tvůrčí sílu pana Roberta Coina. Mýtické bytosti jsou nádherně zpracované od hlavy až k ocasu z bílého, růžového či žlutého zlata, prosvícené černými, hnědými a čirými diamanty.

Official Press Release

ROBERTO COIN PŘEDSTAVUJE PODZIMNÍ NOVINKY

9.11.2012

Na rok 2012 budeme vzpomínat jako na jeden z nejzajímavějších roků pro značku Roberto Coin. Byl to inspirující a fascinující rok, kdy kreativita ukázala svůj nekonečný a vrcholný výraz.

Limitované edice šperků překvapily naši nejnáročnější sofistikovanou klientelu, která považuje tyto šperky za opravdová umělecká díla.

Official Press Release

ROBERTO COIN - COBRA UNIQUE COLLECTION

20.1.2013

Vlnicí se náhrdelník představující královského hada, kterým Roberto Coin vzdal hold symbolu svatosti a moudrosti dalšímu čínskému roku. Jedinečný klenot jako speciální vzkaz z prostředí dokonalé krásy zvířecího světa.
www.robertocoin.com

Official Press Release

JARNÍ KOLEKCE ROBERTO COIN

7.3.2013

Pastelové odstíny, opalizující laky, růžové zlato a diamanty z jarní kolekce od Roberto Coin. Oslava kvetoucího jara, opravdové probuzení smyslů inspirované jemnými květinami a nevinně okouzlujícími beruškami a motýly.

Official Press Release

ROBERTO COIN: ZLATO JE ZPĚT!

6.6.2013

Zlato se vrátilo na scénu divadla Roberto Coin se stejnou jistotou a elegancí, která ho vždy charakterizovala.

Official Press Release

ROBERTO COIN: NOVÁ DIAMANTOVÁ KOLEKCE BOLLICINE

24.7.2013

Kolekce Bollicine (bublinky) je dokonalým výsledkem virtuozní práce předních italských řemeslnických mistrů. Dostali zadání navrhnout motiv, jež by byl zároveň mimořádně lehký a odolný a do kterého by se daly vložit drobounké diamanty.

Official Press Release

BLACK JADE: UHRANČIVĚ ČERNÁ KOLEKCE OD ROBERTO COIN

2.8.2013

Nová kolekce dostala název Black Jade (Černý Nefrit). Zlato zde bylo vytepáno konkávním způsobem a stejná technika byla použita na vyhloubení tvaru pro černý nefrit.

Official Press Release

ROBERTO COIN A LIBĚNA ROCHOVÁ ZVOU NA VÝSTAVU A CHARITATIVNÍ AUKCI PANENEK, 26.11. 2013

18.11.2013

Roberto Coin ve spolupráci s návrhářkou Liběnou Rochovou podpoří projekt UNICEF - Adopce panenek. Výstava a aukce panenek vyrobených známými osobnostmi se koná dne 26. listopadu 2013 v Českém muzeu hudby. Výtěžek z aukce panenek bude použit pro očkovací projekt UNICEF proti smrtelným dětským chorobám v rozvojových zemích.

Official Press Release

KOLEKCE POIS MOI OD ZNAČKY ROBERTO COIN: LEŠTĚNÉ ZLATO, KTERÉ VÁM VYRAZÍ DECH

24.11.2013

Nová kolekce Pois Moi má ultra-moderní design s nádechem vintage, vhodný pro ženu jakéhokoli věku. Vzor kolekce vychází z návratu k leštěnému zlatu a trendu puntíku. Oblý čtvercový tvar nachází insipiraci v italském vintage trendu, tzv. “televizní tvar”.

Official Press Release

ROBERTO COIN - GARDEN COLLECTION

2.5.2014

Roberto Coin se rozhodl letošní jaro přivítat stylově, a proto vytvořil zcela jedinečnou kolekci šperků, jenž nese název „Garden Collection“. Kolekce zcela vystihuje letošní rok, který se nese v záplavě květin a éterických ženách tančících po louce. 

Official Press Release

ROBERTO COIN – KOLEKCE NEW BAROCCO

17.6.2014

Kolekce New Barocco se zrodila a stala se obohacením pro již existující kolekci Barocco. Jde o kolekci plnou diamantů a safírů, které jsou v jednotlivých modelech zasazeny tak, aby podtrhly jedinečnost šperků speciálního tvaru zvaný markýza. Ten je ostatně i jedním z nejoblíbenějších designů v dílně Roberta Coina.

Official Press Release

EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR SE ŠPERKAŘSKÝM GURU ROBERTO COINEM

3.7.2014

Roberto Coin se narodil v italských Benátkách. Po vystudování švýcarské hotelové školy působil v Anglii, kde se stal úspěšným hoteliérem. Mezi jeho velké koníčky však patřila móda a tak se ve dvaatřiceti letech rozhodl vrátit do Itálie a zkusit své štěstí v tomto oboru.

Official Press Release

ROBERTO COIN COLLECTION VYTVOŘENÁ PRO VALENTÝNA

4.2.2015

Ani Roberto Coin nezapomněl na zamilované páry a jejich významný svátek a připravil si pro ně zcela novou kolekci šperků.

Official Press Release

ROBERTO COIN - BLACK JADE KOLEKCE

12.2.2015

Black Jade XL kolekce od Roberto Coina představuje rozšíření stávající kolekce, která svým jemným designem podtrhuje ženskost a styl s lehkým vintage nádechem.

Official Press Release

NA ČESKÉM LVU SE AŇA GEISLEROVÁ OBJEVILA VE ŠPERCÍCH OD ROBERTA COINA

26.2.2015

Pětinásobná držitelka prestižního ocenění Český lev, herečka Anna Geislerová, zvolila pro letošní 22. ročník předávání cen České a televizní akademie šperky z dílny Roberto Coin.

Official Press Release

HAPPY WOMEN - ROBERTO COIN

10.3.2015

Byť je již po Mezinárodním dni žen, musíme říct, že k obdarování ženy šperky, není třeba významných dnů. Šperky ženě můžete darovat každý den.

ŠPERKY Z NOVÝCH KOLEKCÍ ROBERTO COIN ZDOBÍ TOPMODELKU ARIZONU MUSE

23.10.2015

Přední italský šperkař Roberto Coin předvedl pro tuto sezónu novou kampaň. Její tváří je topmodelka Arizona Muse, která se v neodolatelně krásných špercích nechala fotit v zasněné zahradě.

POHÁDKOVÁ KOLEKCE PRINCESS OD ROBERTO COIN

13.11.2015

Roberto Coin, původně hoteliér, nyní jeden z nejúspěšnějšího italských šperkařů na světě. Jeho značka je známá po celém světě a nepřestává ohromovat svými překrásnými kolekcemi.

Cento Unique Tanzanite

ROBERTO COIN OSLŇUJE DIAMANTOVOU KOLEKCÍ CENTO

30.12.2015

Nejznámějším drahokamem na světě je bezesporu diamant. Krásný lesklý kámen vysoké hodnoty, ukrývající v sobě lásku, světlo a neskutečnou nádheru. Je to mistrovské dílo přírody, jedinečný a speciální kámen, vynikající svůdnost a vzácností.

New Barocco Prêt-à-Porter

KOLEKCE PLNÉ LÁSKY OD ZNAČKY ROBERTO COIN

18.1.2016

Italský výrobce luxusních šperků Roberto Coin si na Valentýna připravil opravdové skvosty. Představujeme vám šperky ze dvou romantických kolekcí, které vyšly z dílny tohoto šperkařství.

AŇA GEISLEROVÁ - GARDEN

JEDINEČNÁ KOLEKCE GARDEN OF EDEN

2.2.2016

Jedinečná kolekce Roberta Coina GARDEN OF EDEN nyní v hvězdném podání skvělé a charismatické herečky Ani Geislerové. Kolekce se pyšní několika naprosto unikátními kousky a do Prahy byla přivezena v rámci speciální prezentace.

Vize krásy v prezentaci jedinečného projektu Roberta Coina a osmi českých návrhářů

27.10.2016

Roberto Coin oslovil osm českých návrhářů, aby s nimi vytvořil unikátní vizi krásy a ženskosti. Vznikla tak vzácná kolekce modelů, které jsou inspirovány šperky věhlasného mistra.

Roberto Coin: Princess Flower – a Vaše vyvolená se bude cítit jako princezna, nejen na Valentýna

13.2.2017

Pokud se svojí partnerkou držíte svatého Valentýna, pak jistě sháníte dárek, který by zcela vypověděl, jak máte svoji polovičku rád. Vybrat takový dárek není vůbec jednoduché. Musí být dostatečně velký, aby vyjádřil Vaši lásku a zároveň dostatečně malý, aby jej mohla mít stále při sobě.

Roberto Coin: Den designu a módy

1.6.2017

17. května pořádal pražský butik Roberto Coin Den designu a módy. Hlavním mottem dnu, který byl věnován především ženám, byl citát samotného návrháře, pana Roberta Coina: „Design je součástí naší historie“.

Kolekce Roberta Coina, BE SAUVAGED, byla uvedena v Praze

25.10.2017

V prostorách pražského Kaunického paláce byla dne 19. října uvedena nová kolekce Sauvage Privé, které se osobně zúčastnil i sám šperkařský mistr, Roberto Coin.