Kolekce Valentino Fall/Winter 2017 se vrací k myšlence gentlemana

Hana Benešová
30. Srpen 2017
Kolekci Valentino pro podzim a zimu letošního roku navrhnul Pierpaolo Piccioli, který zaujal již svojí první sólovou kolekcí Valentino jaro/léto 2017. Piccioli je člověk, který se jen tak s něčím nespokojí, a v jeho kolekci je jakási promyšlenost znát v každém modelu.

Před tvořením této kolekce zajel do Liverpoolu, aby se podíval na Jamieho Reida, grafického designéra, který pracoval se Sex Pistols. Ten Piccioliovi nabídl použití dvou sloganů, které se nakonec objevily na zádech Valentinových pánských plášťů a na baseballových čepicích. První zní: „Krása je prvotní právo, obnovte své dědictví.“ Druhý: „Zdálo se, že je konec, až do dalšího začátku.“

"Miloval jsem punk jako stav mysli - anarchii mysli," řekl Piccioli. "Muži se v posledních dvou desetiletích rozhodně změnili více než ženy. Tuto kolekci jsem zahájil tím, že jsem se vrátil k myšlence gentlemana. Pro mě je dnes velmi důležité být jemným mužem. Jemnost je projevem svobody. Vyjádření své křehkosti je novou silou. "

V praxi se tento krok vpřed projevuje v kolekci o obrovské škále oblečení. Tato škála obsahuje dlouhé i krátké kabáty, čepice a pláště.

Nejdůležitějšími barvami kolekce jsou rudá, mátová a velbloudová. V kolekci je také množství kolážovaných odstínů, které se odráží i na velmi úspěšných Valentino teniskách.