KOLEKCE VYSOKÉHO ŠPERKAŘSTVÍ ETOURDISSANT OD CARTIER

25. Září 2015 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 13126

Šperkařský dům Cartier zhmotnil modré odstíny moře u Azurového pobřeží do nové kolekce vysokého šperkařství Etourdissant . Toto slovo znamená ve francouzštině "ohromující", což přesně charakterizuje novou kolekci šperků Cartier. Design, kvalita, krása a dokonalé řemeslné zpracování tvoří dokonalý celek. Incandescence & Daylight představuje šperky odvážných barevných tvarů barev, oslavující vášeň a radost že života. In the evening shadows se prezentuje jemnými smyslnými kreacemi, tajemnými jako kouzlo noci. V kolekci jsou použity nejvzácnější drahokamy: diamanty, safíry, smaragdy a rubíny, doplněné o opály, korály, tanzanity, granáty a chryzoprasy.

Kolekce Incandescence & Daylight ukrývá mimo jiné překrásnou čelenku Hyderabad z platiny, jež je variací na ikonickou kolekci Tutti Frutti. Čelenku lze nosit také jako náhrdelník či náramek a zdobí ji, mimo rubíny, smaragdy a safíry, více než 18ti karátový smaragd z Kolumbie.

Svou krásou a historií ohromuje kámen tisíců fazet, 197.80 karátů vážící safír Romanov z Cejlonu zasazený do diamantového náramku. Abstraktní kolekce Flamboyant je naopak plná křivek, zaoblených tvarů a kruhů.

Náramek Lagon z kolekce In the evening shadows je zdoben mimořádným černým opálem z Austrálie v barvě tmavé modři.

Náramek a psrten z řady Ete Indien je ozdoben opálem z Etiopie. Obklopují ho broušené oranžové granáty, barevné safíry, tsavority a brilianty.

Kolekce Arabica propojuje nové a moderní barvy granátů a rubínových korálků zasazených do bílého a růžového zlata. Ponořte se do tajemných krás šperků Cartier.

Galerie