KOSTNÍ PORCELÁN ROSENTHAL – KLASICKÁ ELEGANCE V DOKONALÉ SOUHŘE S MODERNÍM DESIGNEM

Redakce LUXUS.cz
01. Květen 2014

Absolutní novinkou v nabídce Concept Store Potten & Pannen – Staněk na pražském Újezdu je aktuální kolekce luxusního kostního porcelánu věhlasné světové značky Rosenthal.

Obliba kostního porcelánu rok od roku rose. V čem spočívá rozdíl? Do keramické směsi se při výrobě porcelánu přidává kostní popel. Díky svému specifickému složení má pak tento porcelán příjemně teplý slonovinový nádech s mnohem větším leskem. Tento porcelán je rovněž jemnější a lehce průsvitný. Kostní porcelán se vypaluje v mnohem nižších teplotách, což umožňuje dekorovat jej větší škálou barev ve vyšším jasu. Dalším pozitivem tohoto kostního porcelánu je i velmi snadná údržba skutečnost, že čím více se užívá, tím víc mu to prospívá. 

Nové kolekce Brillance a Curve představují vzrušivé spojení klasického luxusu s moderním a svěžím designem. Nádobí je koncipováno tak, aby na něm vyniklo minimalistické pojetí formy, kde se kombinují lineární plochy s geometrickými oblými tvary, které akcentují tenkostěnný poloprůsvitný materiál porcelánu. Celkový efekt pak působí dojmem, jakoby se porcelán vznášel nad stolem. Kolekce Brillance je dostupná ve třech variantách, v čistě bílé puristické Ligne d’Argent s ručně naneseným lemem, a také velmi sofistikovaným, moderním dekorem Fleur Savage z dílny švýcarské designérky Réguly Stüdli. Curve pak respektuje klasickou a konzervativní formu. Upozaděná tvarová výraznost dává vyniknout ušlechtilosti nejkvalitnějšího kostního porcelánu s lehce smetanovým zabarvení. I zde máte na výběr mezi čistě bílou s ručně malovanou zlatou či stříbrnou linkou, s plastickým dekorem Dandelion, který zcela realisticky zachycuje okamžik, kdy z odkvetlé pampelišky vítr odnáší chmýří do dálav. Jednotlivé elementy jsou nejprve do povrchu vytlačeny a následně parciálně zvýrazněny tlumenými tóny šedé a béžové, s namátkově aplikovaným akcentem 24 karátového zlata.

Poslední prezentovaný dekor Papela umocňuje lehký organický dojem kostního porcelánu kolekce Curve. Tvoří jej totiž věrné reprodukce motýlů v jasných barvách zobrazených v letu nebo při odpočinku se složenými křídly, usazených na tenkých, místy přerušovaných asymetrických kružnicích, které jsou původcem obdivuhodné dynamiky motivu.

                                                                                                                                                       www. pottenpannen.cz

Firemní články

Tato společnost nám zatím neposkytla žádný rozhovor