KOSTNÍ PORCELÁN ROSENTHAL – KLASICKÁ ELEGANCE V DOKONALÉ SOUHŘE S MODERNÍM DESIGNEM

Michal Hutta
01. Květen 2014

Absolutní novinkou v nabídce Concept Store Potten & Pannen – Staněk na pražském Újezdu je aktuální kolekce luxusního kostního porcelánu věhlasné světové značky Rosenthal.

Obliba kostního porcelánu rok od roku rose. V čem spočívá rozdíl? Do keramické směsi se při výrobě porcelánu přidává kostní popel. Díky svému specifickému složení má pak tento porcelán příjemně teplý slonovinový nádech s mnohem větším leskem. Tento porcelán je rovněž jemnější a lehce průsvitný. Kostní porcelán se vypaluje v mnohem nižších teplotách, což umožňuje dekorovat jej větší škálou barev ve vyšším jasu. Dalším pozitivem tohoto kostního porcelánu je i velmi snadná údržba skutečnost, že čím více se užívá, tím víc mu to prospívá. 

Nové kolekce Brillance a Curve představují vzrušivé spojení klasického luxusu s moderním a svěžím designem. Nádobí je koncipováno tak, aby na něm vyniklo minimalistické pojetí formy, kde se kombinují lineární plochy s geometrickými oblými tvary, které akcentují tenkostěnný poloprůsvitný materiál porcelánu. Celkový efekt pak působí dojmem, jakoby se porcelán vznášel nad stolem. Kolekce Brillance je dostupná ve třech variantách, v čistě bílé puristické Ligne d’Argent s ručně naneseným lemem, a také velmi sofistikovaným, moderním dekorem Fleur Savage z dílny švýcarské designérky Réguly Stüdli. Curve pak respektuje klasickou a konzervativní formu. Upozaděná tvarová výraznost dává vyniknout ušlechtilosti nejkvalitnějšího kostního porcelánu s lehce smetanovým zabarvení. I zde máte na výběr mezi čistě bílou s ručně malovanou zlatou či stříbrnou linkou, s plastickým dekorem Dandelion, který zcela realisticky zachycuje okamžik, kdy z odkvetlé pampelišky vítr odnáší chmýří do dálav. Jednotlivé elementy jsou nejprve do povrchu vytlačeny a následně parciálně zvýrazněny tlumenými tóny šedé a béžové, s namátkově aplikovaným akcentem 24 karátového zlata.

Poslední prezentovaný dekor Papela umocňuje lehký organický dojem kostního porcelánu kolekce Curve. Tvoří jej totiž věrné reprodukce motýlů v jasných barvách zobrazených v letu nebo při odpočinku se složenými křídly, usazených na tenkých, místy přerušovaných asymetrických kružnicích, které jsou původcem obdivuhodné dynamiky motivu.

                                                                                                                                                       www. pottenpannen.cz

Firemní články