Krásné a zářivé oči potěší nejenom nás. Hýčkejte svou pleť českou kosmetikou La Chèvre a Le Chaton!

Hana Benešová
21. Listopad 2017
I když vrásky ukazují, kdo jsme, vějířky kolem očí většině z nás náladu moc nezlepší. Není však třeba zoufat, vždy se s tím dá něco dělat. Kůže okolo očí je trochu jiná než na většině obličeje. Je tenčí a obsahuje minimum mazových žláz, takže i přirozená ochranná bariéra je minimální. S přibývajícím věkem ztrácí kůže svoji elasticitu, v okolí očí se vytváří vaky z nahromaděné vody a uvolněného tukového polštářku, který tvoří výstelku v očních důlcích. K odstranění nahromaděné vody jsou známy kosmetické techniky i prostředky, nahromaděný uvolněný tukový polštářek se musí odstranit chirurgicky.

Ke zpomalení účinků vnějšího prostředí i vnitřního stárnutí je třeba pomoci pleti očního okolí v ochraně a projasnění. Ochrana, to je vlastně způsob navracení rovnováhy v hydrataci a vitalizaci pleti. Rozjasnění je zmírnění otoků a barevných nesrovnalostí pleti očního okolí. České kosmetické značky La Chèvre a Le Chaton mají v sortimentu ideální přípravky a promyšlenou účinnou techniku pro ošetření očního okolí.

Ráno, když se probudíme, otevřeme oči a jemně zakoulíme bulvami na obě strany, podíváme se nahoru, dolu a do stran. Pak přiložíme na zavřené oči vatové tampony namočené ve studené vodě, necháme chvilku působit a pokračujeme očištěním pleti okolo očí Dvoufázovým odličovačem Le Chaton. Proceduru dokončíme omytím očí tamponem se studenou vodou. Dvoufázový olejovo-vodný odličovač bez obsahu silikonů jemně odličuje a nedráždí. Obsahuje skvalan a kombinaci přírodních olejů, které nahrazují klasické silikony. Tím se pleti dostává luxusní péče již při jejím čištění. Zklidňující látky jako jsou Panthenol a list Aloe Vera pleť zklidňují a zabraňují vzniku dráždění či štípání.

Na takto připravenou pleť naneseme okolo očí Sérum s Argireline® Le Chaton. Je to jediné sérum vhodné právě pro ranní aplikaci. Proč? Tato jemná emulze s obsahem velmi účinných peptidů omezuje vznik mimických vrásek, navozuje přirozenou rovnováhu v hospodaření s vodou v pokožce a příznivě působí na zjemnění a mladistvý vzhled pokožky. Sérum je vhodné pro všechny typy pleti včetně citlivých. Je to alternativa injekcí botulinu (pod názvem Botox). Sérum zároveň plní funkci ochrany, hydratace a omezení tvorby vrásek.

Večer nastává nejdůležitější čas pro vitalizaci, regeneraci a omlazování pleti. Důkladně očistíme pleť očního okolí výše uvedeným Dvoufázovým odličovačem. Naneseme Anti-ageing sérum Le Chaton. Jeho velkou předností je účinná hydratace a harmonizace přirozeného hydratačního faktoru v kůži(NMF). Obsahuje i zklidňující látky a antioxidanty. Po nanesení si chvíli třeme dlaně rukou o sebe, abychom je dobře zahřály. Ohřáté dlaně přiložíme na oči a chvíli zahříváme. Je to příjemné a pomůže séru rychleji prostoupit do pokožky.

Jednou týdně, nebo když máme oči unavené, přiložíme na sérum masku Mladé oči Le Chaton, která pleť osvěží, zklidní a uvolní. Na závěr naneseme na oční okolí krém. Můžeme si vybrat buď z Krému okolo očí očí La Chèvre, který vyhlazuje a omezuje tvorbu vrásek, nebo krému Esprit Clair K Le Chaton. Tento jemný krém hydratuje a koriguje drobné vrásky kolem očí. Díky použití speciálních zjasňujících částic dojde k optickému minimalizování vrásek, pleť bude sjednocená, na pohled hladší a nedostatky pleti se zakryjí. Nezapomeňte, že vše bude fungovat jen, když si dopřejeme dostatečně dlouhý, klidný spánek ve tmě.