Křehkou hrou s geometrií vznikla kolekce 60 degrees módní značky IMRECZEOVA

Redakce
05. Březen 2018
Kolekce SS18 60 degrees módní značky IMRECZEOVA odráží elementárními principy geometrie v provedení, které lichotí ženským křivkám. Základní střihové prvky oděvů tvoří přímky, úsečky a ostré úhly. Roli protipólu této geometrické přesnosti hrála při vzniku kolekce inspirace krásou, půvabem a ladností ženského těla.

Kolekce pro jaro a léto 2018 spojuje dva světy – svět přesnosti a geometrie se světem ladných a organických tvarů ženského těla. Geometrické vzorce se v modelech objevují v podobě monochromatického prošívání a ostrých opakujících se trojúhelníků zakončujících lemování, ženskou lehkost dodávají inie, barevnost a jemné materiály.

V kolekci najdeme krátké či dlouhé šaty z matného hedvábí, svěžího popelínu nebo jemných úpletů. Pro chladnější dny šaty doplňují elegantní monochromatické kabátky z tenkého oděvního neoprenu s prošívanými detaily nebo lehké letní kalhoty.

„Tvarovou přísnost a geometrickou ukázněnost jsem zjemnila zdůrazněním ženské siluety a výběrem barev a materiálů. Rozhodla jsem se pro tóny, které asociují léto – barvu nahé kůže, teplého moře, rudých rozkvetlých květů, barvu večerní a noční letní oblohy. Ráda nechávám vyznít přirozené vlastnosti materiálu v pohybu. Například vlnící se hedvábí na oblém ženském těle, křehký šustící popelín a poddajný úplet, zdůrazňující křivky. Spojením geometrické přesnosti a organických křivek vznikla subtilní ženská kolekce,“ vysvětluje návrhářka Zdeňka Imreczeová.