Kulinářské speciality v těsné blízkosti Karlova náměstí? V Brasserii Délice!

Hana Benešová
14. Listopad 2017
Sheraton Prague Charles Square Hotel se nachází na pomezí Starého a Nového Města pražského, v těsné blízkosti Karlova náměstí. Proč se o něm zmiňujeme? Protože v něm najdete restauraci Brasserie Délice, v jejíž kuchyni vznikají samé kulinářské speciality.

Brasserie Délice je místem, kde si můžete vychutnat nejen svou snídani, ale také poobědvat u pracovní schůzky či vyzkoušet nové chutě a speciality. A protože jsou dnes všichni online, je zde k dispozici bezplatné Wi-Fi.

Také naše redakce do restaurace zavítala, aby zde ochutnala několik jídel. Nechyběla mezi nimi Sous-vide chobotnice s lilkovým kaviárem a bramborami Grenailles či Salát z čekanky s Roquefortem a vlašskými ořechy. Oba předkrmy byly výborné, zejména salát nás zaujal, protože kombinace čekanky a lahodného sýru byla dokonalá.

I v dalším jídle byla zajímavá a chutná kombinace, a to v podobě Grilovaného filetu z mečouna se smetanovými hříbky a rizotem s červenou řepou. Pro ty, kteří mají rádi vnitřnosti, doporučujeme ochutnat Grilovaná telecí játra s restovanými houbami a opečenými bramborami. Francouzské Makronky s kokosovým krémem jako dezert byly vynikající, zejména díky malibu-mentolové omáčce.

Do 1. prosince můžete do Brasserie Délice zajít na zvěřinové menu. Z něho musíme vyzdvihnout Uzenou kačeří kapsu a jablky Granny Smith v karamelu s listovým salátem. Z hlavních chodů pak Dančí kýtu se smetanovou omáčkou, karlovarským knedlíkem a brusinkami.