Kursk

Redakce Luxus.cz
03. Červen 2019

Od 5. června si budete moci Kursk, akční katastrofické drama belgicko-lucemburské koprodukce, zakoupit ve formátu Blu-Ray.

Magic Box

Magic Box

Tento film je skutečným příběhem ponorky K-141 Kursk, „nepotopitelné“ pýchy ruského námořnictva. V srpnu 2000 při námořním cvičení trupem jaderné ponorky otřesou mohutné exploze, které ji pošlou na dno Barenstkého moře. Začíná zoufalý boj s časem. Pro muže na palubě i jejich rodiny. Záchranné oprace totiž komplikuje nejen zchátralé vybavení Severního loďstva, ale také odmítavý postoj ruské vlády přijmout zahraniční pomoc. Zatímco 108 metrů pod mořskou hladinou čeká posádka Kursku na záchranu, na souši bojují jejich ženy s nesmyslnou byrokracií a zoufale se snaží zjistit, co se s jejich milovanými děje. 

Ve filmu, který režíroval Thomas Vinterberg, hrají Matthias Schoenaerts, Léa Seydoux, Colin Firth, Max von Sydow, Peter Simonischek, Martin Brambach, Geoffrey Newland, a další. Natáčení probíhalo ve skutečné ponorce Le Redoutable, která se nachází v námořním muzeu v Cherbourg-Octeville ve Francii. 

Magic Box