Laserová operace očí na klinice Gemini

Michal Hutta
Michal Hutta
30. Červenec 2020
Čtenost článku je: 17957 [?]

I já jsem patřil k lidem, kteří bez brýlí nemohou fungovat. Ještě před samotnou operací jsem nosil téměř 6 dioptrií na každém oku, a tak si asi dokážete představit, že jsem byl bez brýlí doslova ztracený. Proč jsem se rozhodl podstoupit laserovou operaci očí na oční klinice Gemini, jak zákrok probíhal a jak mi během 15 minut změnil život, jsem se rozhodl sepsat ve článku.

Brýle jsou v mnoha případech velmi nepraktická záležitost. Když si třeba představíte s brýlemi sportovat či dělat nějaké další aktivity, je asi všem jasné, že se nejedná zrovna o příjemnou věc. Aktivně sportuji, mimojiné se věnuji i kontaktním sportům, a musel jsem je mnohdy odkládat, aby mi někde nespadly a nepoškodily se. Při boxu jsem měl na vybranou – buď brýle nechat nasezené a riskovat, že mi je soupeř rozbije na tváři, nebo boxovat „naslepo“. Rozhodl jsem se, že chci žít bez omezení.

Michal Hutta

Michal Hutta

Oční kliniku Gemini jsem si vybral z toho důvodu, že můj životní styl je o vybírání toho nejlepšího, a to právě oční klinika Gemini je. Oční kliniku Gemini charakterizuje vysoká kvalita péče, odbornost lékařů a dlouholeté zkušenosti. Právě to se projevuje v každé uskutečněné operaci. V čele týmu specialistů stojí Pavel Stodůlka, přednosta sítě očních klinik Gemini. Pavel Stodůlka je světově známý oční chirurg s dlouholetou praxí. Jako první uskutečnil oční operace, na které si předtím v České republice, Evropě či ve světě nikdo jiný netroufl. Důraz klinika Gemini klade především na moderní technologie, protože díky nim jsou operace bezbolestné a přináší mnohem rychlejší rekonvalescenci.   

 

JAK PROBÍHAL DEN ZÁKROKU

Při příchodu na oční kliniku Gemini v Praze Krči mi bylo provedeno znovu předoperační vyšetření, které musím zmínit, je bezbolestné. Po něm jsem přešel do čekárny, kde došlo k rozkapání očí. Hned nato jsme se přesunuli přímo na operační sál. Musím přiznat, že v tuto chvíli ve mně začala klíčit nervozita, protože jsem měl strach z toho, co mě čeká. Ale musím uznat, že obavy byly úplně zbytečné – dokonce mohu podotknout, že jsem vlastně nic necítil. Očekával jsem, že přijde do očí alespoň menší bolest, nebo nějaký tlak, ale po celou operaci k ničemu takovému nedošlo.

Překvapilo mě i to, jak byla celá operace rychlá. Na jedno oko stačilo panu doktorovi Kadlecovi z oční kliniky Gemini jen několik minut, načež bylo třeba ještě přibližně 90 vteřin pro vytvrzení rohovky. Mimořádná pečlivost a vstřícná péče od personálu byla věcí, která mi velmi zpříjemnila celou zkušenost z operace. Věděl jsem, co se bude dít, a jak vše bude probíhat.

Už po patnácti minutách po operaci jsem poznal, že je můj zrak mnohem lepší. Teď, když už mám pár dní po zákroku, mohu konstatovat, že se můj zrak zlepšil téměř o 100 %. Běžně již mohu dělat všechny aktivity bez brýlí.

GEMINI OČNÍ KLINIKA